Mój przyjaciel - opis postaci z elementami charakterystyki. Pamiętaj o użyciu wyrazów nazywających cechy charakteru przyjaciela oraz opisujących jego wygląd . Weź pod uwagę to kim jest , jak wygląda , jaki jest , co lubi robić, za co go lubie i dlaczego jest moim przyjacielem?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T14:49:44+01:00
W moim życiu miałam wielu znajomych, ale moją jedyną i prawdziwą przyjaciółką jest moja kuzynka Emilka.
Jest ona średniego wzrostu i mało waży. Chodzi w miarę szybko i zgrabnie, przy czym trochę kołysze się na boki. W tłumie jest bardzo łatwo ją rozpoznać: szczupła sylwetka, długie nogi i przechylona w prawą stronę tułów.
Emilka, tak jak ja, lubi muzykę rockową. Ma średniej długości, czarne włosy, nie kiedy je rozpuszcza, gdyż zazwyczaj ma upięte w mały kok. Zazwyczaj ubiera się na czarno, ale latem nosi trochę bardziej żywsze kolory odzieży. Jej ulubione ciemne koszulki, skórzana kurtka i jeansowe spodnie stanowią jej drugą skórę. Bardzo lubi słuchać muzyki i dlatego też, praktycznie nigdy nie spotkacie jej bez słuchawek od jej ulubionej MP3.
W jej dużych brązowych oczach, zawsze można dostrzec figlarne iskierki, a z twarzy bije od niej radość z życia. Dość często bardzo głośno się śmieje. Ukazuje to jej piękny, równy i biały uśmiech. Kontrastują one z jej ciemniejszą karnacją. W wakacje bardzo unika słońca, ponieważ nie może na nim zbyt długo przebywać. Zimą czasami tylko na jej twarzy można zobaczyć rumieńce.
Emilka mówi dużo, ale w umiarkowanym tempie, tak aby każdy mógł ją dobrze zrozumieć. Bardzo przy tym gestykuluje rękoma. Bardzo lubię słuchać jej opowieści, o tym jak jej poszedł sprawdzian, ile to musiała pomagać cioci. Bardzo lubi mi pomagać, oraz rozmawiać ze mną o moich problemach. Zawsze próbuje wynaleźć jakieś rozwiązanie, bo według niej 'zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji'.
Rzadko kiedy zdarza się, aby kłamała. Ale jak już kłamie to tylko w dobrych intencjach.
Cóż nikt z nas nie jest doskonały. Nawet Emilka, z którą spotykam się co weekend.