Podkreśl błędy w opisie kwasu fosforowego(V).Napisz dania poprawnie.

Jest cieczą barwy czerwonej o nieprzyjemnym zapachu.MA budowę krystaliczną,jest kwasem nietrwałym.Dobrze rozpuszcza się w wodzie i ma właściwości higroskopijne.Jest składnikiem wód mineralnych i niektórych napojów typu cola.Zakwasza się nim napoje.Wykorzystuje się go do produkcji akumulatorów ołowiowych oraz do produkcji nawozów sztucznych.W jego roztworze oranż metylowy nie zmienia zabarwienia,a uniwersalny papierek wskaźnikowy barwi się na czerwono.Stosowany jest do odrdzewiania żelaznych przedmiotów.

2

Odpowiedzi

2009-10-12T16:23:47+02:00
MA budowę krystaliczną,jest kwasem trwałym.Dobrze rozpuszcza się w wodzie. jest składnikiem niektórych napojów typu cola.Zakwasza się nim napoje.Wykorzystuje się go do produkcji odrdzewiaczy i plomb.W jego roztworze oranż metylowy zmienia zabarwienie na czerwony,a uniwersalny papierek wskaźnikowy barwi się na czerwono.Stosowany jest do odrdzewiania żelaznych przedmiotów.
5 4 5
2009-10-12T17:07:47+02:00
Jest substancją stałą ,bezbarwną, krystaliczną, dobrze rozpuszcza się w wodzie. Nie jest silnie żrący, ale działa drażniąco na skórę i błony śluzowe. Jest składnikiem cementu porcelanowego do plomb, nawozów sztucznych, dodatków smakowych, odrdzewiaczy oraz napojów typu cola. W jego roztworze oranż metylowy oraz papierek wskaźnikowy zabarwia się na czerwono.
Stosowany jest do odrdzewiania żelaznych przedmiotów.

Pozdrawiam.
3 3 3