W postaci ROZPRAWKI rozstrzygnij czy Winicjusz z "Quo Vadis" może zainponować współczesnemu czytelnikowi? Pamiętaj o charakterystycznych cechach rozprawki. Możesz wykorzystać również krótkie cytaty .

Proszę o napisanie dam najlepsze !

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T00:59:13+01:00
Marek Winicjusz jest głównym bohaterem powieści Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis". Znamy go jako krewnego Petroniusza, potomka starego patrycjuszowskiego rodu rzymskiego.
Postaram się udowodnić, że Winicjusz może zaimponować współczesnemu czytelnikowi.
Marek może się przypodobać czytelnikowi swoim wyglądem zewnętrznym. W tekście znajdujemy wiele fragmentów podkreślających jego męstwo i urodę.
Widzimy opisy mówiące o jego niezwykłej budowie ciała, pięknych oczach, charakterystycznych zaletach - "Był jakby uosobieniem młodości i siły".
Sam fakt, że był jednym z najprzystojniejszych Rzymian może zaimponować współczesnemu człowiekowi.
Kolejnym argumentem potwierdzającym tezę jest charakter Winicjusza.
Na początku Marek nie odznacza się dobrym zachowaniem. Jest gwałtowny, porywczy, nie potrafi hamować się w pragnieniach - przykładem jest uczta u Nerona, kiedy to pragnie, by Ligia była wobec niego pod każdym względem uległa.
Rzymianin pod wpływem miłości staje się jednak opanowany, pokorny, szlachetny. Wyróżnia się wrażliwością na krzywdy innych - choć niegdyś był okrutny wobec niewolników. Marek potrafi przezwyciężyć i przeobrazić swoją naturę. Ten fakt diametralnie zmienia jego życie. Odtąd jest szczęśliwym człowiekiem, cieszącym się z życia.
Myślę, że Winicjusz swoim charakterem może budzić podziw czytelnika.
Ostatnim już argumentem jest zdolność Winicjusza do prawdziwego i głębokiego uczucia.
Jego miłość do Ligii jest pełna poświęcenia, odwagi, szlachetnych porywów. Jest w stanie zrobić dla niej wszystko.
Chociaż na początku powieści nie spodziewałam się tak wielkiej zmiany którą przeszedł Marek, to muszę przyznać, że cechowało go uczucie pełne samozaparcia, zdecydowania i czułości.
Owszem, Marek przeszedł wiele cierpień aby jego serce dużo poczuło i zrozumiało, jednak wyszło mu to tylko i wyłącznie na dobre.
Mam nadzieję, że powyższymi argumentami udowodniłam, że Marek Winicjusz może zaimponować współczesnemu czytelnikowi.
27 3 27