Odpowiedzi

2010-02-13T15:44:35+01:00
Moj najgorszy dzien w zyciu
Moim najgorszym dniem w zyciu byl 20 lipca 2004 roku. Pojechalem z przyjaciolmi nad jezioro. Bawilismy sie swietnie, gralismy w pilke, plywalismy i rozmawialismy. Po dwu godzinnym pobycie nad jeziorem poszlismy sie powyglupiac. Biegalismy po plazy i nagle ja upadlem na szklana butelke. Zlamalem reke i mocno LECIAŁA MI KREW. Potem musialem chodzic na rehabilitacje zeby reka wrocila do pelnej sprawnosci. To najgorszy dzien mojego zycia.
My worst day in the life
My worst day in my life was a 20 July 2004. I went with friends to the lake. Had a great time, we played ball, swam and talked. After a two hour stay at the lake we follow powyglupiac August. We ran on the beach, and suddenly I fell on the glass bottle. Broke his arm and flew strongly MI BLOOD. Then I had to walk on to hand rehabilitation Returned to full efficiency. This is the worst day of my life.
1 5 1
2010-02-13T15:50:30+01:00
I got up at 5 a.m, because i couldn’t sleep. I had a headach and my arm was hurt. I said mom, that I didn’t want go to school but she asked me to do it. I didn’t learn on the biology test. In the school I got only bad marks. After school My mom asked me to go to the shop. When I was in the grocer’s, my arm started bleeding. I went to my home and my mother took me to the hospital. Doctor said, that I can’t play any sports but I must go to school everyday. In the evening my fathers came and he asked me to tidy my room. I went to the bed at 9 p.m, because I felt very, very bad.

Wstałem o 5 nad ranem, ponieważ nie umiałem spać. Bolała mnie głowa i bolała mnie ręka. Powiedziałem mamie, że nie idę dzisiaj do szkoły, ale ona kazała mi to zrobić. Nie umiałem nic na sprawdzian z biologii. W szkole dostałem same złe oceny. Po szkole moja mama kazała mi iść do sklepu. Kiedy byłem w sklepie, moja ręka zaczęła krwawić. I poszedłem do domu i mama zabrała mnie do szpitala. Doktor powiedział, że nie mogę uprawiać żadnego sportu, ale muszę chodzić codziennie do szkoły. Wieczorem wrócił tata i kazał posprzątać mi mój pokój. Położyłem się o 9 wieczorem, ponieważ czułem się bardzo, bardzo źle.