Odpowiedzi

2010-02-13T15:31:02+01:00
Alkohol wpływając na procesy zachodzące w mózgu powoduje zmiany myśli, uczuć i
zachowań i jak każdy inny środek odurzający, powodujący zmiany w mózgu, nie może być
uznawany za bezpieczny dla dzieci, u których wciąż dojrzewają funkcje intelektualne i
emocjonalne.
Alkohol niszczy ponadto komórki. Do tych zagrożeń trzeba doliczyć ryzyko uszkodzeń ciała
w trakcie bójek, do których dochodzi podczas stanu wzmożonej agresji przy spożyciu
alkoholu, problemy związane z seksem, problemy w szkole czy problemy z wymiarem
sprawiedliwości, gdyż często po wypiciu odpowiednio dużej ilości trunków człowiek nie
zdaje sobie sprawy z tego, co robi.
Człowiek staje się dorosły, lecz ryzyko zatracenia świadomości, co do ilości wypijanych
drinków i popadnięcia w alkoholizm wciąż jest duże.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T15:48:00+01:00
Pice alkoholu powoduje uszkodzenia lub choroby naszego oragnizmu np. marskosc watroby, częto też uzależnia i trwale odbija sie to na rozwoju psychicznym jak i społecznym. Po naduzyciu alkoholu niektóre osrodki ( np koordynacji) sa jakby przyćmione, nie pracują prawidłowo dlatego po spozyciu alkoholu jest trudno utrzymać równowage.
Efektem częstego spożywania alkoholu w okresie dojrzewania mogą byc tez zabużenia psychiczne. Takie osoby czesto maja problem z nauką, emocjami jak i zachowaniem.Są nadpobudliwe i niezrównowazone.

Efekt społeczny wiąże sie z psychicznym. Po naudzywaniu alkoholu dana osoba jest pobudzona , nie okrzesana , impulsywna. Jej nagłe zmiany zachowania wynikaja z 'zaćmienia' poszczególnych narzadów ( mózg ) co moze odbić sie na równie nieprzewidywalnej reakcji na różne bodźce docierające z otoczenia.
1 5 1
2010-02-13T15:53:20+01:00
Alkohol etylowy jest środkiem odurzającym o właściwościach narkotyku. Nadmierne picie napojów alkoholowych powoduje różnego rodzaju uszkodzenia tkanek.
Działanie alkoholu zaczyna się już po kilku minutach od spożycia. Alkohol dostaje się do krwioobiegu, a za jego pośrednictwem do mózgu gdzie przetwarza sygnały wpływające na zachowanie człowieka.Pojawiają się najpierw pozytywne odczucia w postaci beztroski, rozluźnienia i dobrego humoru. Przytłumieniu ulegają negatywne emocje.W miarę zwiększania się ilości alkoholu we krwi następuje głębsze jego wnikanie do mózgu. U niektórych osób objawia się to sennością lub powoduje wzmożenie agresji.Długie i nadmierne spożywanie alkoholu powoduje uzależnienie.Choroba alkoholowa powoduje utratę krytycyzmu i uczuć wyższych, rozwój agresji, wyzwolenie się stanów silnej depresji, nawet z tendencjami samobójczymi.
Alkoholizm przyczynia się również do wzrostu przemocy, przestępczości, rozwodów, patologii w rodzinach i bezrobocia. Najbardziej narażoną grupą społeczną na zgubny wpływ alkoholu są dzieci i młodzież. Badania potwierdzają, że co piąty młody człowiek ma poważne problemy z powodu picia alkoholu.Nie tak dawno uważano, że sięganie po alkohol przez młodych wynika głównie z ich złej woli, zepsucia moralnego albo niedostatecznej wiedzy o szkodliwości tej substancji.Nastolatki, szczególnie ze względu na młody wiek, nie znają umiaru. Według badań wykonanych na zlecenie Powiatu Ostrowskiego przez PBS DGA najczęściej upija się młodzież w wieku piętnastu, szesnastu lat, czyli w okresie dojrzewania. Prawdopodobnie w grę wchodzi tutaj bunt przeciw rodzicom i zasadom lub po prostu błąd i problemy. Konsekwencje jednak są tragiczne.

Warto wiedzieć że alkohol powoduje :

-przedłużenie odruchów
-utrudnione rozróżnienie barw- światła drogowe
-podwójne widzenie
-brak logicznego myślenia i właściwej oceny sytuacji
-zmęczenie i wyczerpanie
- Zwiększa ilość i trwałość naczyń krwionośnych, czego dowodem jest różowe lica osób go spożywających.
- Działa rozgrzewająco.
- wypicie zbyt dużej ilości powoduje wymioty.1 1 1