Co możemy zrobić aby w okresie Wielkiego Postu bardziej zbliżyć się do Boga? (ok. str.) Jeżeli ktoś ma katechizm "Uświęceni w Duchu Świętym" do kl. 6 to katecheza znajduje się na stronie 233.
Ale może być również bez katechizmu. Tylko proszę o "ładne" zadania i szczególnie proszę o rozwiązanie od osób nieco starszych.
Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI!!!!

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T17:49:22+01:00
Wielki post to czas pokuty, czas zastanowienia się nad sobą, wyciągnięcia wniosków oraz poprawy. Rzeczą priorytetową powinno być wyznaczenie sobie pewnego celu, postanowienia.
Sami najlepiej wiemy co w naszym życiu jest nie tak, co powinniśmy zmienić. Postanowienie może dotyczyć z punkty widzenia widza nawet błahych rzeczy z którymi nie możesz sobie poradzić. Mówi się że Wielki post to okres próby. Sprawdzamy siłę swojej wiary, poprzez postanowienia. Nikt nie mówi że to prosta rzecz, wymaga dużo wyrzeczeń oraz zaparcia. Po czasie okazuje się jednak że było warto, niegdyś przymus jest teraz przyjemnością, stajesz się sam dumny z siebie. Ot cała magia postanowień.
12 3 12
2010-02-13T17:52:17+01:00
Okazałeś rodzicom nieposłuszeństwo, nie wiesz, jak rozpocząć z nimi rozmowę. Obawiasz się ich reakcji. Gdy jednak już powiedziałeś o wszystkim, poprosiłeś i obiecałeś, że się to nie powtórzy, czujesz się lepiej. Po uzyskaniu przebaczenia powraca radośc i jesteś gotowy wynagrodzić popełnione zło. Podobnie jest w naszych relecjach z Bogiem. W rozmowie z Nikodemem Jezus przypomina, że Bóg nas kocha i chce, aby ta prawda nieustannie odnawiała nasze życie.
Grzech, który popełniłeś, osłabia twoją wiarę w Bożą miłość i wywołuje w twoim sercu lęk przed potępieniem. Jezus przyszedł właśnie po to, aby uwolnić cię od tego lęku. Przyszedł, aby cię ocalić, aby zmazać twój grzech i dać ci wolny przystęp do Boga, który jest Miłością. Do tego potrzebna jest jednak twoja decyzja - nawrócenie, pokuta, post, modlitwa.
11 3 11
  • lx2
  • Rozwiązujący
2010-02-13T17:53:28+01:00
Wielki Post to szczególnie okres w życiu każdego chrześcijanina. Jest to okres, który przygotowuje nas na mękę oraz śmieć Pana naszego Jezusa Chrystusa. Smutek przeplata się z największą radością osoby wierzącej- Zmartwychwstaniem. W okresie Wielkiego Postu należy wybrać i skupić się nad przynajmniej jedną naszą słabością oraz postarać się ją pokonać. Nasze postanowienia wbrew pozorom nie są ograniczeniami. Kształtują one naszą wolę, nasz charakter. Przykładowo, jeżeli jesteś w stanie przez 40 dni i 40 nocy zrezygnować ze bardzo błahej rzeczy jaką jest wyrzeczenie się słodyczy, ograniczenie komputera etc. staniesz się silniejszy duchowo. W Okresie Wielkiego Postu powinniśmy uczestniczyć i rozważać męka Jezusa Chrystusa podczas nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.( Uczestnictwo w tych pięknych nabożeństwach możemy potraktowąc jako nasze postanowienie)
Jeżeli dobrze przygotujemy się do Świąt Wielkanocnych, będą one dla nas wielce owocne oraz ubogacą Nas duchowo.

Pozdrawiam i życzę sukcesu! lx2
7 4 7