Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T18:05:55+01:00
Hiroszima - dzień 6 sierpnia 1945 roku. W piękny słoneczny poranek na niebie pojawiają się trzy potężne bombowce . W mieście nie włączono nawet syren alarmowych. Ostatnie sekundy życia dla tysięcy ludzi biegły nieubłaganie. Przez 60 lat lewicowa propaganda poświęcała wiele uwagi wyłącznie cierpieniom ofiar i oskarżała amerykańskie władze. Ta opowieść jest inna. To szczegółowa kronika operacji od strony jej wykonawców, łącznie z ich późniejszymi losami. Wskazuje też nieoczekiwanego, ale rzeczywistego głównego winowajcę użycia bomby atomowej
2010-02-13T18:16:35+01:00
Hiroszima została odbudowana w stylu zachodnim. Z inicjatywy burmistrza Shinzo Hamai'a miasto zostało ogłoszone w 1949 roku przez japoński parlament Miastem Pokoju. Rezultat był taki, że Hiroszima została zauważona na forum międzynarodowym jako pożądane miejsce międzynarodowych konferencji poświęconych pokojowi i zagadnieniom społecznym. Aby jeszcze zwiększyć atrakcyjność miasta, na Uniwersytecie Hiroszimskim powstało w 1992 Hiroszimskie Stowarzyszenie Tłumaczy i Przewodników, którego zadaniem jest ułatwienie obsługi translatorskiej konferencji, zaś w 1998 - Hiroszimski Instytut Pokoju. W 1994 Hiroszima była gospodarzem Igrzysk azjatyckich.


Nowy i stary model tramwajuPodczas gdy w latach 80. XX wieku wiele japońskich miast rezygnowało z sieci tramwajowych z powodu zużywania się infrastruktury tramwajowej Hiroszima postanowiła zachować swoją sieć. Było to spowodowane położeniem miasta w delcie rzeki przez co budowa metra byłaby zbyt kosztowna. Już w latach 60. Hiroshima Dentetsu (Hiroszimska Kolej Elektryczna; w skrócie Hiroden) kupowała dodatkowe tramwaje w innych miastach kraju. Wiele starych tramwajów zostało wymienionych na nowoczesne jednak część nadal pozostaje w użytku przez co niektórzy nazywają sieć tramwajową "ruchomym muzeum". Z czterech tramwajów które przetrwały wojnę dwa nadal jeżdżą. Oba to model 650, są użytkowane pod numerami 651 i 652.