Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-13T18:49:42+01:00
Droga Aniu!
Na początku mego listu chcę Cię serdecznie pozdrowić. Dziękuję Ci również za Twój list na temat nauki Twojego gotowania. Pomyślałam, że natychmiast Ci odpisze i tak też robię.
Chciałabym Ci opowiedzieć trochę o polskiej kuchni. Każdy cudzoziemiec docenia szczególnie schabowego z ziemniakami i bigos i różne zupy np. rosół. Główną zaletą kotleta schabowego jest przygotowanie. Schabowy to chyba jedna z najprostszych potraw polskich. I bardzo szybko się go robi. Wystarczy tylko rozbić kotlet, obtoczyć w jajku i bułce tartej. No i oczywiście usmażyć i już. Sama musisz przyznać, że to łatwe. Przy niewielkim wysiłku mamy pyszny obiad.
Rosół jest równie pyszny. Co prawda robi się go znacznie dłużej niż poprzednie danie, ale warto. Rosół jest dobry na wszystko. Gdy ktoś jest chory to rosół podobno stawia na nogi. Nawet pacjentom do szpitala odwiedzający przynoszą rosół. Pewnie dlatego, że są w nim warzywa. No i oczywiście kurczak.
Bigos nie ma żadnych leczniczych właściwości, ale jest równie smakowity. Robimy go z kiszonej kapusty, mięsa i grzybów. Wiele przy nim pracy, ale wszyscy się nim zajadają. I pasuje praktycznie do każdego mięsa. Do obiadu można go podawać i do schabowego, do udek i do wielu innych potraw. I zawsze jest mile widziany na stole.
Mamy wiele innych potraw bardzo smacznych, ale o tym opowiem Ci w następnym liście. A może chciałabyś spróbować jedną z naszych polskich potraw? Jeżeli tak, to zapraszam Cię do siebie!
Na koniec mego listu przesyłam Ci buziaki. Czekam na szybką odpowiedź. I mam nadzieję, że przyjmiesz moje zaproszenie.
podpis np. Agnieszka.
8 1 8