Jakie obiekty zabytkowe Twojego regionu zasługiwałyby na wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO? Przedstaw uzasadnienie.
Proszę o wstęp i zakończenie. Będę pisać o kościele, można dodać coś o tym, że mieszkam na wsi.

2

Odpowiedzi

2010-02-13T20:16:19+01:00
W miejscowości której mieszkam znajduje się kościół z XIX wieku. Jest to jeden z najstarszych kościołów w regionie. W czasach II wojny światowej niedaleko świątyni stała Synagoga Żydowska która została spalona przez Niemców. Gdyby nie pożar byłaby najbardziej sławną Synagogą w Polsce ponieważ przy budowie nie został użyty ani jeden gwóźdź.
Kościół jest pod patronami Św.Apostołów Piotra i Pawła. Znajduje się w nim dzwon z końca XIX w. Wcześniej na jego miejscu stała drewniana kapliczka która została podpalona z niewiadomych powodów. W czasie II wojny światowej świątynia stanowiła ochronę dla wielu rodzin.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T20:22:23+01:00
Moim zdaniem zabytkiem który zasługuję na tak wyjatkowe wyróżnienie jakim jest wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jest kościół znajdujący się w moich rodzinnych stronach. Mieszkam na przepięknych terenach wiejskich gdzie nie ma takiej dużej liczby zabytków dlatego moim zdaniem należy docenić jego wartość. Jest on przepięknym przykładem architektury zasługującym na uznanie. Więc należy go umieścić w tak elitarnym zbiorze.

mam nadzieję że pomogłam ;]
1 5 1