Napisz jakie miejsce na naszej planecie chciałbyś zwiedzić i dlaczego. Minimum ma zajmować półtorej strony a5. niech tam sie znajdują jakieś zabytki i najlepiej miejsce niech będzie za granicą np. nowy york
dużo punktów , a jeśli będzie mniej to cie zabije ;p pliss...

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • syja
  • Początkujący
2010-02-13T20:32:51+01:00
Ja bym chciała...


Miejscem na naszej planecie, ktore chcialabym zwiedzic jest Francja.
Jest to kraj przepiekny. Znajduja sie tam piekne i ciekawe zabytki.
Najbardziej chcialabym zobaczyc wieze Eifla.Zawsze o tym marzyłam...
Zachwyca mnie rownie ich kultur.Z chęcia poznałabym ich tradycje i zwyczaje. Ciekawi mnie ich podejscie do świąt,jak świetują.Czy czas spedzaja w gronie rodzinnym.Ale moim najwiekszym marzeniem jest by skosztowac ich potraw, ich tradycyjnych przypraw,jak smakuja...
Wiele jeszcze ciekawych rzeczy i zagadniej rownierz bym poznala...
Zachecam innych do odwiedzenia tego przepieknego kraju.


Tyle wymyśliłam:D
6 3 6
2010-02-13T20:47:00+01:00
Chciałabym zobaczyć Nowy Jork bo nie tylko jest nawiększym amerykańskim miastem, ale również światowym centrum finansowym i kulturalnym. Często nazywany jest " Wielkim Jabłkiem ". Jest to kosmopolityczne miasto, ponieważ jego mieszkańcy pochodzą za wszytskich części świata. Nowy Jork składa się z pięciu dzielnic ; Manhatanu, Brooklynu, Queens, Bronx i Staten Island, które są połączone wzajemnie przez ogromne mosty i tunele. Populacja Nowego Jorku wynosi około 8 milionów, a ponad 1 milion ludzi mieszka na Manhatanie.
Manhatan, centrum miasta, znajduje się na wyspie pomiędzy rzeką Hudson a East River. Jest to największe skupisko biurowców-draopaczy chmur na świecie. Znajdują się tam również takie słynne budynki, jak Empire State, który znajduje się na Piątej Alei na 34 ulicy oraz budynek Narodów Zjednoczonych, który znajduje się na Pierwszej alei od 42 do 46 ulicy. Budynek Empire State jest najwyższym budynkiem w Nowym Jorku. Został zbudowany w 1931 r. i ma 102 piętra. Turyści mogą podziwiać wspaniałą panoramę miasta z najwyższego piętra. Jedne z najwyższych budynków na Manhatanie - Centrum WTC zostały zburzone przez terrorystów 11 września 2001. Wszystkie rejony Manhatanu słyną z różnych działalności ; Brodway ze swych teatrów i kin; Piąta Aleja ze swych sklepów i mieszkań; w Greenwich Village mieszkają artyści i pisarze, a Central Park słynie z zoo i lodowiska. Inne dzielnice są połączone z Manhatanem tunelami i mostami. Najdłuższy most na świecie nazywa się Brooklyn Bridge i prowadzi z Brooklynu do Staten island.
Kiedy myśli się o Nowym Jorku zawsze jest to związane ze Statuą Wolności. Jest to olbrzymi pomnik, który przedstawia Wolność, jako kobietę w koronie zstępującą z zerwanych kajdan i trzymającą w ręku tablicę, przedstawiającą Deklarację Niepodległości oraz pochodnię. Statua znajduje się na małej wyspie. Aby tam się dostać należy płynąć łódką z południąwej części Manhatanu. Statua ma 46 m. wysokości, można wejść wewnątrz statuy na sam szczyt jej głowy.
Nowy Jork jest drugim co do wielkości portem lotniczym i posiada dwa lotniska. Międzynarodowe Lotnisko Kennedy'ego jest przeznaczone dla lotów miedzynarodowych, a La Guarda dla lotów krajowych. W Nowym Jorku mieszka ponad 400000 Polaków.
18 4 18