Odpowiedzi

2010-02-13T20:47:37+01:00
Nie wiem co masz napisać :P ale spokojnie ja bym napisała tak biorąc pod uwagę moje prywatne życie lekko idealizując:


Wpływ na moją wiarę miała osoba związana z pojęciem religii. Była to moja nauczycielka religii, która już mnie nie uczy. Kiedy miałam zachwiania wiary, zgubiłam się, to właśnie ona pomogła mi podając rękę, poprzez długie rozmowy, dużo cierpliwości, dając do zrozumienia że wierzy we mnie iw to że rozsądnie wybiorę drogę do Boga spowodowała że naprawdę tak się stało. Teraz jestem jej bardzo wdzięczna, bo to dzięki niej zrozumiałam że jestem dzieckiem Bożym i jaki ważny jest Bóg w życiu kazdego chrzescijanina

:))
1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2010-02-13T21:03:54+01:00
Możesz napisać o osobie, która wprowadziła cię w wiarę i/lub pomaga ci ją pogłębiać. np. Moja mama zaprowadziła mnie do kościoła i wytłumaczyła mi co to za miejsce. Nauczyła mnie mojej pierwszej modlitwy....... Teraz razem ze mną chodzi do kościoła........
Coś w tym stylu. Napisałam skróconą wersję
1 1 1
2010-02-13T23:24:13+01:00
Karol Wojtyła to człowiek, który swoją chrześcijańską postawą wpłynął a stopień mojej wiary.
Pierwszym argumentem potwierdzającym tą tezę jest fakt, że pomimo wszelkich przeszkód nie zachwiał się w swoich przekonaniach i wartościach, do końca ufając Bogu. Podczas drugiej wojny światowej działał na rzecz ludzi i starał się czynić dobro, pokazując innym, że po nocy następuje dzień więc po cierpieniu, szczęście.
Drugim argumentem i dla mnie bardzo ważnym jest wielkie wydarzenie, gdy szary człowiek zostaje Papieżem. Jan Paweł II autorytet XXI wieku, człowiek wielkiego serca. Pojednał wielu ludzi i wielu zbliżył do Boga.
Trzecim argumentem jest moment, który poruszył moje serce, gdy na pogrzebie Jana Pawła II wiatr zamknął księgę na jego trumnie. Potraktowałem/am to jako znak, że ten wielki człowiek, który zrobił tyle dla ludzi, odszedł, pozostając w naszych sercach.
7 3 7