Odpowiedzi

2010-02-13T21:53:58+01:00
Podczas ferii zimowych w dniach(dzień wpisz). w Miejskim Ośrodku Kultury odbywały się nieodpłatne zajęcia w ramach akcji Zima w Mieście dla dzieci, które nigdzie nie wyjechały i na czas ferii pozostały w domu.
Dzieci miały do wyboru następujące formy zajęć:
warsztaty plastyczne Dzieci podczas tegorocznych ferii namalowały cykl obrazów, których tematem przewodnim był „Czarny ląd”, „Kobiety afrykańskich plemion”, „żyrafy afrykańskie gracje”, „baobaby – starcy z sawanny”, ciepłe kolory, piękna kompozycja, wszystko to przenosiło oglądającego w odległy, egzotyczny świat. Każdorazowo w zajęciach uczestniczyło 10 dzieci. Wykonane prace zaprezentowano na wystawie podczas balu kończącego ferie.
warsztaty muzyczne Podczas tegorocznych warsztatów dzieci uczyły się: gry na instrumentach perkusyjnych, piosenek i tańców zimowych, poznały zabawy muzyczne i zabawy naszych sąsiadów, a także piosenki i zabawy ludowe naszego i innych regionów. Każdorazowo w zajęciach uczestniczyło ok. 25 dzieci.
warsztaty rzeźby Uczestnicy zajęć poznając właściwości plastyczne i strukturę gliny brały czynny udział w procesie tworzenia. Zachowując kolejność od przygotowania gliny do uformowania i nadania kształtu palcami dzieci otrzymywały gotowe prace, być może pierwsze w życiu prawdziwe rzeźby, a wszystko to pod czujnym okiem instruktora Jana Magiereckiego. Każdorazowo w warsztatach uczestniczyło 10 dzieci
warsztaty teatralne Podczas zajęć w formie twórczej, nieskrępowanej zabawy dzieci odbyły wyprawę do krainy fantazji, poznały bohaterów „Bajki o Zwyrtale”, a także uczyły się interpretacji wesołych wierszy A. Fredry, uczyły się prostego ruchu scenicznego, rozwijały wyobraźnię i pomysłowość, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Każdorazowo w zajęciach uczestniczyło ok. 25dzieci.
warsztaty tańca. W formie dobrej zabawy, w rytm znanych i lubianych przebojów muzycznych uczestnicy zajęć uczyli się prostych układów tanecznych.Mam nadzieje że pomogłam...;)


42 1 42
2010-02-13T22:10:41+01:00
Sprawozdanie z ferii zimowych

W czasie tych ferii jak zawsze miałem jechać do babci.Jednak okazało się ze rodzice dostali urlop w pracy i pojedziemy na 3 dni do Zakopanego a potem odwiozą mnie do babci.Byłem bardzo szczęśliwy z tego powodu.Nigdy wczesniej tam nie byłem.Postanowiłem odrazu zaczać przgotowania.Zrobiłem liste zakupów.Na pierwszym miejscu były narty i kask.Dzień przed feriami pojechliśmy na zakupy i kupiliśmy wszystko co było nam potrzebne.
Następnego dnie wyjechaliśmy z samego rana.Jechaliśmy doŚć długo,ponieważ były korki.Gdy dojechalismy na miejsce dali nam klucze do pokoi.Zjedliśmy kolacje i postanowiliśmy ze jutro z samego rana bedziemy jeździć na nartach.Tak też było.Ubraliśmy sie ciepło i około 9 wyszliśmy z domu.Najpierw poszliśmy na mała skocznie.Tata zaczął mi pokazywac jak mam jeździć ,a mama przygladała sie nam.Gdy juz trochę opanowałem jazdę na nartach trochę jeździłem.Jednak musieliśmy wracać na obiad.Potem mieliśmy w planach iść po pamiątki.Tak tez zrobiliśmy.A później zmeczeni wróciliśmy do hotelu i położylismy sie spać.
Kolejnego dnia znów postanowiliśmy iść na górke ja nadal jedździłem ja tej małej ale tat chciał mi pokazać jak jeździ i poszedł na tą duża.Mama mówiłia mu z to niebezpieczne ale i tak poszedł.I niestety skonczyło sie to dla niego bardzo źle.Złamłą sobie noge poniewaz źle założyła narty.Musiał przyjechać po nas wujek ponieważ tata nie mógł prowadzić.
Kolejnego dnia wujek odwiózł mnie do babci.Mimo ,że tak szybko musieliśmy wracac były to moje najcudownijsze ferie.Nigdy ich nie zapomne.
35 4 35