Odpowiedzi

  • 9500
  • Początkujący
2010-02-13T21:47:37+01:00
Święta Dominika

Alicja Dominika jest czczona w całym Imperium jako inicjatorka błyskawicznego przewrotu, który zakończył żywot lorda Vandire i wprowadzone przez niego niesławne Rządy Krwi. W burzliwym okresie przywracania stabilności mocarstwa postąpiła zgodnie z edyktami Sebastiana Thora powołując do życia formację Sióstr Wojny i zakładając swój własny żeński zakon - Zakon Hebanowego Pucharu.

Dominika uczestniczyła w wielu krucjatach mających miejsce po obaleniu Vandire. Sprawowała pieczę nad swymi mniszkami przez następnych kilkaset lat, dopóki jej życie nie dobiegło końca w trakcie pacyfikacji Świata Frideswide. Legendy mówią, że uniknęła setek wystrzelonych w jej stronę pocisków, lecz w końcu uległa jednej wiązce lasera, która przepaliła nadwerężony element napierśnika i ugodziła ją prosto w serce.

Emblematem zakonu Dominiki jest wypełniony czaszkami i płomieniami hebanowy puchar, symbol przerażającej prawdy, jaka została jej objawiona podczas audiencji przed Złotym Tronem. Tylko garstka obecnie żyjących ludzi zdaje sobie sprawę z prawdziwego znaczenia tego emblematu i jego genezy.

Pozdrawiam
26 4 26
2010-02-13T21:54:21+01:00
Święta Dominika - była męczennicą, poniosła śmierć za czasów prześladowania chrześcijan pod panowaniem Dioklecjana.
14 3 14
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T21:57:42+01:00
Św. Dominika Mazzarello ur. 9 maja 1837r. w Mornese (Aleksandria). W rodzinie wychowywana była do głębokiej pobożności i niestrudzonej pracowitości a to ściśle złączone było ze zmysłem praktycznym i zdrowym rozsądkiem. Mając 15 lat zapisała się do Stowarzyszenia Córek Maryi Niepokalanej i rozpoczęła apostolat wśród dziewcząt. W wieku 27 lat zachorowała na tyfus. Ta poważna choroba miała mocny oddźwięk duchowy: doświadczenie słabości fizycznej z jednej strony czyni głębszym zanurzenie w Bogu a z drugiej strony popycha do otwarcia pracowni krawieckiej w celu nauczania dziewcząt zawodu, modlitwy i miłości do Boga. Dzięki intensywnemu uczestnictwu w sakramentach i pod mądrym i światłym przewodnictwem Ks. Pestarino, czyni wielkie postępy w życiu duchowym. W 1872r. Ks. Bosko wybiera ją do zainicjowania Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki. Jako przełożona okazała się zdolną formatorką i mistrzynią życia duchowego. Miała charyzmat radości pogodnej i zaraźliwej, promieniując radością i włączając kolejne dziewczęta w misję poświecenia się wychowaniu kobiet. Zgromadzenie rozwija się szybko. W chwili śmierci zostawia swoim Córkom tradycję wychowawczą całkowicie przenikniętą wartościami ewangelicznymi: poszukiwanie Boga poznawanego podczas katechezy i gorącą miłość, odpowiedzialność w pracy, szczerość i pokorę, surowość życia i radość z dawania siebie. Zmarła w Nizza Monferatto 14 maja 1881r. Beatyfikowana 20 listopada 1938 r. Kanonizowana 24 czerwca 1951 r. Jej doczesne szczątki spoczywają w Bazylice Maryi Wspomożycielki w Turynie. Święto obchodzi się 13 maja.

trochę pisania było, ale miałem to ostatnio na religii. ;)
jak pomogłem daj naj. ;))
122 2 122