Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T22:39:23+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
,, Reduta Ordona'' jako utwór patriotyczny.

Wyżej podaną tezę postaram się udowodnić przytaczając odpowiednie argumenty.
Z całą pewnością Adam Mickiewicz jest godny podziwu. Jego jednym z wielu utworów jakimi ,,zabłysną'' jest ,, Reduta Ordona''. Przypomina nam ona, kim jesteśmy.
,, .. Warszawa jedna twojej mocy się urąga,
Podnosi na cię rękę, i koronę ściąga,
Koronę Kazimierzów, Chrobrych z twojej głowy,
Boś ją ukradł i skrwawił synu Wasilowy ! .. '' .
Cytat ten, udowadnia nam, że walcząca Polska, wierni Warszawiacy są silni i dążą do zwycięstwa. Autor poniża Cara, który jest tchórzem.
Każdy Polak powinien pamiętać, że nasz kraj jest wyjątkowy. Polski naród wyróżnia się piękna historią i niezapomnianymi przeżyciami. Zjednoczeni Polacy są w stałej gotowości oddać życie dla dobra Ojczyzny. Poświęcenie, odwaga i honor - właśnie to cechowało i wyróżniało Polaków, którzy walczyli w obronie Polski przed brutalnymi Moskalami . Polak- czy brzmi to dumnie ? Jak najbardziej tak. Opowiadanie Adiutanta opisuje nam przeżycia bohaterów polskich. Dzięki nim znamy sytuację każdego z osobna patrioty.
Niewątpliwie ,, reduta Ordona'' jest to utwór o treści patriotycznej. Każdy wybawiciel jest godzien wywyższenia i naśladowania.
,, .. bo nieraz widziałem
Garstkę naszych walczącą z Moskali nawałem. ..''- jest to dowód polskiej odwagi. Nasi przodkowie, pomimo ciężkich warunków i minimalnych szans na wygraną, starali się i nadal wierzyli, że zgodna Polska wygra z wrogami. Patriotyzm- właśnie nim powinniśmy kierować się w życiu. Nie zapomnijmy o dumie naszego państwa.


Mam nadzieje, że pomogłam :)
30 4 30