Odpowiedzi

2010-02-14T10:17:25+01:00
Miejscowość.Data
Witam!!!

Mam wielką prośbę o to aby uczniowie szkoły im. Jana Pawła II zaprzestali czytać lektur, ponieważ czytanie lektur zabiera bardzo dużo czasu, czasu cennego przez ten czas można by się w inny sposób dokształcać, poza tym niektóre lektury czytali nasi dziatkowie rodzice lektury powinny zawierać znacznie więcej żargonu uczniowskiego. Lektury powinny w znacznym stopniu być przeznaczone dla młodzieży.

Z poważaniem
(Imię nazwisko)
2010-02-14T10:31:02+01:00
Szanowne Ministerstwo Oświaty.
Warszawa 14.02.2010r.
W imieniu całej społeczności uczniowskiej chciałabym prosić o natychmiastowe zakazanie czytania lektur obowiązkowych. Prośbę naszą argumentuję następującymi sprawami.
Po pierwsze, wielu uczniów z powodu braku czasu zaniedbuje naukę, gdyż zmuszeni są czytać lektury, które zazwyczaj są dość długie. Pragnę zaznaczyć, że poza czytaniem lektur mamy multum nauki i musimy jakoś wygospodarować na nią czas, a konieczność czytania lektur nam w tym przeszkadza.
Drugą sprawą jest to, iż znacząca liczba lektur jest po prostu nieciekawa. Mimo, że przeczytamy je do końca, zwykle nic z nich nie zapamiętujemy. To przykre, lecz prawdziwe, gdyż uczniów nie interesują historia takie jakie są np. w "Krzyżakach".
Ostatnim argumentem, jaki przytoczę w tym liście jest fakt, iż bardzo często nauczyciele sprawdzają naszą wiedzę z lektur, zwykle za pomocą testów. Zdarza się, że nawet jeśli lekturę przeczytaliśmy, to źle zinterpretowaliśmy jakąś jej cześć, co prowadzi do otrzymania złej noty, a tym samym do niesprawiedliwego obniżenia średniej.
Biorą pod uwagę podane wyżej argumenty, proszę, aby Ministerstwo Oświaty w szybkim trybie rozważyło nasze wnioski i zatwierdziło korzystne dla nas rozwiązanie.
Z poważaniem ...................(tu daj swoje imię i nazwisko).