Odpowiedzi

2010-02-14T10:48:29+01:00
Dla mnie Julia to postać nad wyraz bohaterska i heroiczna. Jak na swój wiek była nadzwyczaj odważna. Dla swojego ukochanego Romea była gotowa zrobić wszystko, nawet umrzeć dla rodziny i przyjaciół. Poświęciła dla miłości swoje przyszłość, bogactwo, zdrowie, a w końcu nawet życie. Nie zawsze postępowała zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, jednak powinno się jej to wybaczyć, gdyż działała pod wpływem uczucia. Od kiedy poznała swoją prawdziwą miłość robiła wszystko, aby trwała ona jak najdłużej. Nie wahała się przed niczym, byleby tylko stać u boku Romea.
Sądzę, że decyzja o wypiciu mikstury imitującej śmierć nie była najszczęśliwsza. Owszem, Julia widziała w tym jedyne wyjście, jednak tak na prawdę nie musiała się posuwać do tak drastycznych środków. W jej planie za dużo rzeczy mogło nie wyjść, co też się stało. Mimo wszystko było to z jej strony wielkie bohaterstwo i poświęcenie.
13 4 13
2010-02-14T11:04:11+01:00
Julia wykazala się niezwykłą odwagą narażając swoje życie w imię miłości. Zdawała sobie sprawę że ta decyzja może mieć katastrofalne skutki i nigdy się już nie obudzi. Była tak zakochana że nie wyobrażała sobie dalszego zycie bez swego ukochanego. Decyzja Julii jak na tak mlodą osobę była niezykle poważna. Była pewna swojej decyzji i dążyła do jej spełnienia.
9 4 9