Proszę żebyście mi napisali rozwiniecie rozprawki "dżuma ma swoje dobre strony,otwiera oczy, zmusza do myslenia" . żebyscie napisali 3 zdania do każdego z podanych niżej argumentów :
-pokazuje że epidemie są nadal aktualne
- nakazuję lekarzom ciągłą pracę nad szczepionką
-rozumiesz jakie jest prawdziwe cierpienie

DAM 50 PUNKTÓW

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-14T11:51:04+01:00
-pokazuje że epidemie są nadal aktualne- ksiazka ta ukazuje swiat w ktorym umieraja ludzie, zarazeni choroba ktora w tamtych czasach byla nieuleczalna. odbiorca czytajacy tę ksiazke sam zaczyna zastanawiac sie nad sensem tych wszystkich historii i wie, ze sam moglby zapasc na chorobe ktora nie koniecznie moze byc dzuma, bo moze byc grypa, i umrzec, dajac wielkie cierpienie dla swych bliskich.

- nakazuję lekarzom ciągłą pracę nad szczepionką- ksiazka ukazuje wielkie cierpienie ludzi ktorzy masowo umieraja na chorobe. swiat przedstawiony jest ponuro i szaro. w naszym swiecie nie panuje epidemia, lecz gdyby powtorzyla sie ta sama sytuacja, swiat popadlby w ruinę, dlatego lekarze powinni opracowac lek przeciw tej straszliwej, pochlaniajacej wiele tysiecy istnien chorobie.

-rozumiesz jakie jest prawdziwe cierpienie- dzieki tej ksiazke mozemy zdac sobie z prawe z cierpien jakie przechodza ludzie zapadajacy na chorobe ale i nie tylko ich cierpienia. ludzie ktorzy sa spokrewnieni z chorymi, tracac ich przezywaja wielki smutek, zalobe i pustke jaka zostaje po tak drogiej osobie. ich cieprpienie nie rowna sie z tym, jakie my przechodzimy w naszym swiecie, bowiem w naszych czasach nie panuje tak rozlegla epidemia, ktora moglaby nam odbierac bliskie osoby.
1 5 1