Odpowiedzi

2010-02-14T12:35:34+01:00
Zdolność
i sposób
poruszania------------------- Protisty
Się

Sposób
rozmnażania---------------- Bakterie
się

Liczba
komórek

Obecność i
liczba jąder-----------------Grzyby
w komórce
2 2 2
2010-02-14T13:08:30+01:00
Protisty:
pierwotniaki: poruszają sie za pomocą rzęsek, wici lub nibynóżek.Pierwotniaki, jako jednokomórkowce rozmnażają tylko bezpłciowo. Są jednokomórkowe. Mają jedno, rzadziej kilka kąder w komórce.
Protisty roślinopodobne: poruszają sie za pomocą wici( niektóre) rozmnażają sie bezpłciowo. Jedno lub wielokomórkowe. Jedno jądro w komórce.
Śluzowce: poruszają się pęzając.Rozmnażają się bezpłciowo. Jedno lub wielokomórkowe, wiele jąder w komórce.

Bakterie:
Poruszanie może odbywać się za pomocą wici, ruchu ślizgowego, ruchu wirowego lub zmian wyporności. Bakterie najczęściej rozmnażają się bezpłciowo przez podział komórki. Są bezjądrowe i jednokomórkowe.

Grzyby:
Grzyby sie nie poruszają tylko drożdże. Większość rozmnaża sie poprzez zarodniki. Są jedno lub wielokomórkowe.
2 3 2
2010-02-14T13:54:49+01:00
Bakterie-występują w środowisku wodnym, są samożywne , to organizmy jednokomórkowe bezjądrowe, rozmnażają się bezpłciowo przez podział komórki.

Protisty: Dzielą się na trzy grupy: pierwotniaki: są cudzożywne, jednokomórkowe, poruszają się za pomocą nibynóżek, rzęsek lub wici. Protisty roślinopodobne: samożywne, jedno lub wielokomórkowe, jedno jądro w komórce, niektóre poruszają się za pomocą wici. Śluzowce: cudzożywne,jedno lub wielokomórkowe, wiele jąder w komórce, poruszają się pełzając.

Grzyby:jednokomórkowe,rozmnażanie: Fragmentacja,pączkowanie,zarodniki.
1 3 1