Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T13:03:38+01:00
"Preferowane są osoby posiadające sprzęt skiturowy i umiejące poruszać się na nim w terenie wysokogórskim" - powiedział w sobotę PAP Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zadaniem wolontariuszy będzie m.in. informowanie narciarzy o zasadach obowiązujących na stokach i sprawdzanie, czy nie wjeżdżają oni na tereny nieudostępnione dla działalności górskiej.

Wolontariusz musi być przygotowany na przebywanie kilka godzin dziennie w terenie górskim, czasem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Ochotnicy rozpoczną pracę na terenie TPN, gdy warunki atmosferyczne pozwolą na uruchomienie wyciągów w rejonie Kasprowego Wierchu i pojawią się tam pierwsi narciarze. Władze TPN zapewniają noclegi dla ochotników.Wolontariuszem TPN może zostać każdy, kto ukończył 17. rok życia. Wystarczy wypełnić i przysłać do TPN zgłoszenie, które można znaleźć na stronie internetowej Parku. Akcja Wolontariat dla Tatr jest organizowana od czterech lat i odbywa się dwa razy do roku: w lecie i zimie. W poprzedniej letniej edycji w 2009 roku wzięło udział niemal 170 osób. Idea wolontariatu dla Tatr jest efektem współpracy TPN z amerykańskim Parkiem Narodowym Gór Skalistych, w którym idea wolontariatu jest bardzo silnie zakorzeniona.(PAP)
2010-02-14T13:07:15+01:00
Wiele jest wolontariuszy w Polsce, należą do nich sławne osoby,a le niektórzy nie są znani z imienia i nazwiska. Jednym z takich przykładów jest Witek Kowalski, który mieszka w Warszawie. ma 16 lat, a cały oddaje się akcjom takim jak np. zbiórka żywności itp. jest on bardzo uczynny, pomocny najważniejsze dla niego jest dobro innych. nie licza sie dobra materialne, on pomaga za darmo i nie oczekuje nagrody.