Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T13:09:51+01:00
,,Nie wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze."

Czy wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze? Myślę, że większość z nas odpowiedziałaby przecząco, choć w dzisiejszych czasach możemy spotkać ludzi, którzy uważają,że wszystko można kupić.
I tu nasuwa się pewna refleksja... Czy przypadkiem nie jest tak, że to media i styl życia dzisiejszego społeczeństwa i nie utwierdza wszystkich i siebie nawzajem, że to pieniądze dają nam szczęście?
Potrzebujemy pieniędzy żeby żyć, żeby jeść... Niektórzy powiedzieliby, że za pieniądze nie można kupić zdrowia. Lecz w tym momencie ja pokusiłabym się o stwierdzenie, że jednak w wielu przypadkach tylko pieniądze mogą zagwarantować nam życie...
Nasz świat w większej mierze opiera się właśnie na pieniądzach. Aby się uczyć potrzebujemy pieniędzy. A po co się uczymy? Aby w przyszłości zdobyć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Po co chcemy ją zdobyć? Aby zapewnić byt naszej rodzinie. Na pieniądzach opiera się również to, co robimy w wolnym czasie, to jak wyglądamy i to w jakich grupach społecznych się znajdujemy.
W tym momencie naszego życia nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez tych monet i papierków, choć kiedyś nikt nie wiedział na czym polega używanie tych przedmiot. Czy było wtedy lepiej? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.
Lecz wracając do głównego pytania mojej rozprawki: Czy wszystko w życiu można przeliczyć na pieniądze? Czytając to, co napisałam można dojść do wniosku, że tak... Ale zastanówmy się, czy można przeliczyć na pieniądze miłość, prawdziwych przyjaciół, szczęście i wiele innych rzeczy, które są nam potrzebne jak powietrze? Nie, tych rzeczy w żaden sposób nie powiążesz z pieniędzmi.
Dlatego uważam, że powinniśmy większą uwagę zwracać nie na to ile mamy w portfelu, ale na to jacy jesteśmy dla innych i jak żyjemy. Bo czy pieniądze warte są tego, aby przypłacić je życiem w samotności wśród nieszczerych przyjaciół? Tym razem pozostawię to pytanie bez odpowiedzi.
2 4 2
2010-02-14T13:10:09+01:00
Mówi się, że za pieniądze wszystko można kupić. Nie, to nieprawda. Możecie kupić sobie jedzenie ale nie apetyt, lekarstwo ale nie zdrowie, puszyste łóżko, ale nie sen, wiedzę ale nie rozsądek, obraz lecz nie dobrobyt, zabawę ale nie radość, znajomych ale nie przyjaciół, sługi ale nie wierność, białe włosy ale nie reputację, spokojne dni ale nie pogodę ducha. Za pieniądze możma kupić tylko skórkę tych wszystkich rzeczy. Ale nie można kupić ziarna. Nie można nabyć go za pieniądze.
1 5 1