Odpowiedzi

2010-02-14T14:47:37+01:00
W dzisiejszych czasach ludzie na rzecz kariery zawodowej i pieniędzy rezygnują z rodziny. Dają się wciągnąć w wir pracy, nie zauważając domowych problemów. Często są zestresowani i przepracowani, co prowadzi do różnego rodzaju chorób. Czy to jest szczęście?

Należy zauważyć, że za pieniądze nie da się kupić ani miłości, ani przyjaźni. Więc czy na pewno są nam aż tak bardzo potrzebne?

Nie przemawia do mnie argument, że ludzie bogaci , to ludzie nieszczęśliwi i źli, a ludzie biedni, to ludzie dobrzy i szczęśliwi, chociaż właśnie to można stwierdzić czytając „Opowieść Wigilijną” Carola Dickensa. Owszem zdarza się, że pieniądze prowadzą do chciwości i samotności, jednak tylko w skrajnych przypadkach.

Należy zaznaczyć iż pieniądze mogą mieć negatywne skutki. Wiele ludzi daje się oszołomić ich magii tak, że zapominają o tym co w życiu najważniejsze. Tacy ludzie pragną tylko „mieć” , nie liczy się dla nich nic więcej.

Trzeba także pamiętać o tym, że niektórzy ludzie, po wielu latach pracy dorobili się wielkiego majątku a teraz wcale nie są z tego zadowoleni i czują się z tym źle, ponieważ często spotykają się z interesownością.

Pragnę zauważyć, że życie bez pieniędzy jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Życie osoby posiadającej pieniądze jest na pewno dużo przyjemniejsze i łatwiejsze, od życia człowieka nie posiadającego stałych dochodów.

Można tu przytoczyć słowa aktorki Marylin Monroe : „Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy” . Dowodzi to, że sam majątek nic w życiu nie wnosi, nie jesteśmy przez to ani mniej, ani bardziej szczęśliwi. Jednak za pieniądze możemy kupić wiele rzeczy, które urozmaicą naszą „szarą codzienność”.
W takim przypadku mogą nas one uszczęśliwić.

Powyższe rozważania doprowadziły mnie do wniosku, że pieniądze mogą dać szczęście, ale tylko jeśli są dobrze wykorzystane.
1 5 1