Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T14:31:17+01:00
Jako dziecko marzyłam o długich podróżach.Czytałam książki podróżnicze i wyobrażałam sobie,że to ja jestem podróżnikiem,który wędruje przez kontynenty,ogląda cuda natury i zabytki architektur. szczególnie interesowałam się Ameryką Północną.Przygotowałam sobie nawet plan mojej wymarzonej podróży moich marzeń po tym kontynencie.Właśniwie nie byłaby to jedna podróż,lecz wiele.Tak czy inaczej nie mozna by zobaczyć wszystkiego.Chciałabym więc,przede wszystkim odwiedzic najważniejsze miejsca.Najpierw byłby to Nowy Jork ze Statuą Wolności. Potem pojechałabym do Waszyngtonu zobaczyć Biały Dom.Pozyczyłabym samochód i udałabym sie dalej na zachód jedną za słynnych amerykańskich autostrad. Po drodze podziwiałabym wodospad Niagara i Wielkie Jeziora,potem Chicago i park Yellowstone z jego gejzerami,oraz Wielki Kanion Kolorado.Podróż zakończyłabym w Kalifornii u wybrzeży Pacyfiku.
Wiem,że taka podróż jest droga,mam jednak nadzieję ,że w przyszłości znajdę dobrą pracę i będę mogła sobie na nia pozwolić.
8 3 8
2010-02-14T14:31:25+01:00
Marzę, żeby zobaczyć Etnę. Często wyobrażam sobie, że w małej wiosce u jej podnóża, mieszkają babcia i dziadziuś, rodzice mojego taty.
Wyjeżdżam w upragnioną podróż, która rozpoczyna się na małej stacji w Sporyszu. Lokomotywa oczywiście parowa, wagony stare ale wygodne. pociąg jedzie bardzo daleko ale szybko, bo nie lubię długich podróży. Nareszcie granica Włoch. Dalej Katania, Isole Ciclopi, w końcu Zafferana. Jestem u celu wyprawy. Jeszcze tylko parę kilometrów i wysiadam w małej miejscowości.
Witam się z dziadkami. Babcia upiekła placek z jabłkami na moje powitanie. Dziadek zabiera mnie na spacer po swoim lesie. On jako leśniczy ze strzelbą, ja z aparatem forograficznym. Zbliżamy się z dziadziusiem do niewielkiego zagajnika. Niedźwiedź! Robię mu kilka zdjęć i w nogi. Przepadam przez mrowisko i dostrzegam małą sarenkę. szybko aparat i znów zdjęcie. Nagle zagrzmiała ostrzegawczo Etna.
Przerwałem moje marzenia. Wiem, że nigdy nie będzie takiej podróży. Babcia i dziadziuś już nie żyją. Znam ich tylko z fotografii i opowiadań rodziców. Ale wciąż marzę o takiej wyprawie.
4 4 4
2010-02-14T20:06:00+01:00
Niemcy, ponieważ
-chciałbym zobaczyć zagraniczne miasto Berlin
-Chciałbym pojechać do HeideParku
3 2 3