Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T15:07:16+01:00
W tym wypracowaniu chciałbym poruszyc kwestie znajomości zasad interpunkcji wśród młodzieży i uczniów szkol gimnazjalnych.
Mianowicie w dzisiejszych czasach, komputerów i internetu które zalewają nas na każdym kroku, młodzież często zapomina o korzystaniu z zasad interpunkcji.
Proste zdania z których korzystamy na co dzień, w sieci stwarzają dużo problemów.
Interpunkcja czyli "rytm" zdania który podczas wymawiania jest bardzo łatwo dostrzec, w tekście pisanym bez użycia podstawowych znaków może okazac się nie lada problemem.
Twórcy komunikatorów Internetowych prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych symboli graficznych, które maja zastapic znane nam wszystkim znaki takie jak: "!" "?" "," "."
Niestety często zapominając o tym ze podczas zwykłej rozmowy internetowej utrwalają się w młodych umysłach schematy także korzystania z zasad
interpunckji , które w normalnym świecie nie odzwierciedlają ich podstawowych umiejetnosci ktorych niestety brak.
Ktos moze powiedziec ze to szkola powinna nauczyc mlodych ludzi zasad interpunkcji, oczywiscie jest w tym troche prawdy, ale co z kilku godzinnych wykladow nauczyciela jezeli mlody czlowiek po przyjsciu ze szkoly, przez kilka godzin jest atakowany brakiem jakichkolwiek znakow interpunkcyjnych w sieci i nie widzi w tym nic zlego.
Wiec moim zdaniem dzisiejsza mlodziez ma male szanse przyswojenia owych zasad w starciu z codziennym swiatem Internetu.
5 3 5
2010-02-14T21:05:51+01:00
Dzisiaj chce opisać znajomość zasad interpunkcji wśród uczniów gimnazjum. W dzisiejszych czasach Internet i różne komunikatory zakłocają uczniom poprawną interpunkcję. Gimnazjaliści zamiast w telefonach komorkowych pisać zgodnie z zasadami interpunkcji piszą skrótami. Starsi ludzie nie korzystają z takich uproszczeń. Te zasady wciąż zanikają. W szkołach przeprowadzane są różne konkursy mające na celu poprawić tę interpunkcję. Są na przykład przeprowadzane konkursy "Mistrza Ortografii".
W świecie wśród młodzieży zanikają takie znaki jak: przecinek, znak zapytania, dwukropek, myślnik, wykrzyknik. To są już bardzo duże obbjawy zanikania tego poprawnego pisania.
Moja dzisiejsza nonatka miała na celu poprawić to, co się dzieje między młodymi ludźmi. Mam nadzieje, że to się wkrótce poprawi.
(twoje imie)
8 3 8