Proszę o streszczenie Ewangelii z dnia 14.02.2010r. Z góry dziękuję. ;PP

(Łk 6,17.20-26)
Jezus zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom.

3

Odpowiedzi

2010-02-14T14:48:00+01:00
Słowa Jezusa mówią o tym,że tych którzy cierpieli,głodowali,płakali czeka nagroda,zaś ci którzy nie dzielili się z innymi tym co posiadali czeka kara,że bramy niebios będą dla nich zamknęte.Tylko ci,którzy wszystko znosili bez słowa skargi,dostąpią łaski bycia z nim w niebie,i cieszenia się wszystkim co tam będzie.
2010-02-14T14:59:24+01:00
Słowa Jezusa mówią o tym,żeci którzy płakali i cierpieli czekała na nich nagroda,aci którzy nie dzielili się z innymi tym co posiadali czekała na nich kara,że bramy Krolestwa Bożego będą dla nich zamknęte.Tylko ci,którzy wszystko znosili bez słowa skargi,dostąpią łaski bycia z nim w niebie,i cieszenia się wszystkim co tam będzie oraz będą szczęśliwi.
2010-02-14T15:52:20+01:00
(Łk 6,17.20-26)

jest to bardzo piękna treść przesłania. Wiemy , że cierpiąc w doczesności , doznając krzywd , zmierzając się z przeciwnościami losu , ci co nie skupiają się na " dobrach doczesnych , na materializmie , na uciechach tego świata " , wiemy ze jest to Boży plan , wiemy że cel Pana Boga , że obfitosć dóbr w Królestwi Bożym na nas spłynie. Wiemy że to co "teraz" - to jest tak :nie istotne" Wiemy że nagroda czekająca nas w niebie jest Przepotężna.
mam nadzieję ze nakierowałem na tok myślenia :)
Pozdrawiam
Darmodziej