Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Elv
  • Rozwiązujący
2010-02-14T15:12:32+01:00
If I had one month of life left I would make it the best month in my life. I mean I would like to everything I didn’t want to do before, like bungee jumping or skydiving. I would like to do everything to make my wishes come true. I would meet all my friends. And say ‘sorry’ to every people who cry because of me. And I would to meet my girlfriend and tell her how much I love her! Oh yes, very much. And I would tell her she’s the best person I have ever met.
I would go to Norway to see Preikestolen – those awesome cliff! It is one of my dreams. I heard that Preikestolen is really awesome. I would like to stay on those cliff and see the world.
I hope that one month it’s enough time to do all those things.


PL: Gdyby został mi miesiąc życia uczynił bym go najlepszym miesiącem w całym moim życiu. Chodzi o to, że zrobiłbym wszystko czego wcześniej nie chciałem zrobić jak skok na bungee albo skydiving. Chciałbym zrobić wszystko aby moje marzenia się spełniły. Chciałbym spotkać się z przyjaciółmi. I powiedzieć 'przepraszam' wszystkim, którzy płakali z mojej winy. I chciałbym się spotkać z moją dziewczyną i powiedzieć jej, że bardzo ją kocham. O tak, bardzo. I chciałbym powiedzieć jej, że jest najlepszą osobą jaką spotkałem.
Chciałbym pojechać do Norwegii i zobaczyć Preikestolen - ten niesamowity klif! To jedno z moich marzeń. Słyszałem, że Preikestolen jest niesamowite. Chciałbym stanąć na tym klifie i zobaczyć cały świat.
Mam nadzieję, że jeden miesiąc to wystarczająco dużo czasu, żeby zrobić to wszystko.