Odpowiedzi

2010-02-14T14:51:41+01:00
Z rzutnej to może rzut piłką palantową , lub lekarską !!
Skocznej to skok w dal , lub skok w dal z miejsca( nogi w lini prostej)
Biężnej to bieg na 100m przez płotki a jak nie macie płotków to zwyczajny bieg na 100m.

Piłka palantowa - przypomina piłke do basebolla waży ok 500g.
Skok z miejsca - jedna osoba notuje a druga skcze z zaznczonego miejsca w lini prostej u nóg kto dalej wygrał !
Bieg na 100m - zaliczenie w szkołach.TAkże dysciplina sportowa.

To nie z neta ..
Prosze o naj !!
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T14:51:53+01:00
Lawina
Liczba uczestników — dowolna.
Boisko— równe, raczej większe, ograniczone liniami. Przybory — szarfy kolorowe.
Ustawienie — luźna gromadka.
Dziecko oznaczone szarfą stara się schwycić inne uciekające w różnych kierunkach boiska. Dotknięte wkłada szarfę i pomaga chwytać pozostałe dzieci. Jest dwoje dzieci oznaczone dwoma różnymi kolorami szarf, które starają się schwycić inne dzieci uciekające w różnych kierunkach boiska. Dotknięte wkłada szarfę i pomaga chwytać pozostałe dzieci Punkt zdobywa drużyna, która złapie więcej dzieci.

" Zmiana miejsc z piłką ".
Zawodnicy dwóch drużyn ustawiają się w szeregach naprzeciwko siebie w odległości 20 m. Każdy zawodnik ma piłkę Na sygnał prowadzącego wszyscy zawodnicy prowadzą piłkę w kierunku linii przeciwnej drużyny. Konkurs wygra drużyna, która pierwsza ustawi się na linii przeciwników.

Cztery zespoły ustawiają się na linii startu. W odległości 5 m ułożony jest rów z szarf o szerokości 0,5 m. Na sygnał pierwsi z rzędów wybiegają z linii startu przeskakują rów i ustawiają się po drugiej stronie. Na następny sygnał startują następni. Wygrywa zespół, który wykonał zadanie prawidłowo (przeskok przez rów nie dotykając szarf).


1 5 1
2010-02-14T17:30:42+01:00
Zabawa rzutna. "Poczta". Dzieci siadają w dwuszeregu twarzą do siebie w odl. 5 kroków. Pierwszy jednego z szeregów toczy piłkę do następnego szeregu naprzeciw (piłkę do unihokeja). Ten kieruje ją natychmiast do następnego. Tak piłka wędruje do końca szeregu.

Gra bieżna. "Wyścig z kijami z przekazywaniem". Dzieci ustawione w kilku szeregach. Pierwsi z jednego szeregu trzymają kije. Na sygnał przebiegają do partnera z kijem (łopatka na podłożu). Następuje przekazanie kija i bieg do kolejnego partnera. Wygrywa zespół, który szybciej wykona zadanie


Zabawa skoczna. "Gorąca kula". Dzieci biegają swobodnie po boisku. Prowadzący rzuca niespodziewanie "gorącą kulę" - piłkę unihokejową. Ćwiczący podskakują tak by jej nie dotknąć.
2 4 2