Odpowiedzi

2010-02-14T15:35:23+01:00
2) " Stadami chodzą tylko krowy, natomiast lwy tylko samotnie "
Moim zadniem stwierdzenie to oznacza ,że krowy chodząc stadami czują się bezpiecznie i wiedzą że jak im się coś stanie to inne krowy im pomogą,a lwy wolą chodzić samotnie,bo niczego się nie boja ,są odważne i wiedza że zawsze sobie poradza z różnymi problemami jaki ich spotkają.
2010-02-14T15:40:05+01:00
Napisz jak rozumiesz słowa z Pisma Świętego :
1) " Ci, co zaufali Bogu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez zmuszenia idą"
2) " Stadami chodzą tylko krowy, natomiast lwy tylko samotnie "

1- zaufanie , to bezgraniczne zaufanie , to jajprawdziwsze z prawdziwych , całym sercem , cała wola istnienia , całym jestestwem.
Przy takim zaufaniu , nie straszne jest zmęczenie fizyczne , cielesne. Wiara i cel naszej podróży na ziemi , WIEDZA o tymczasowości "problemu". Ta wiedza pozwala przetrwac wszystko - bo wierzymy , zaufaliśmy Bogu , wiemy ze Pan Bóg ma plan wobec nas.

2- Czy ludzie nie zachowują się jak krowy ?? Czy odmienność "LWY" nie jest wyśmiewana?? Jeżeli inni"KROWY" postępują wbrew przykazaniom Boskim , wbrew nauk kościelnych , postępują jak większość grzeszników , bez zastanowienia czerpią pełnią zachłanności , skupieni na materialiźmie , na bezcelowości gromadzenia dóbr materialnych....
Tylko"lwy" - twardzi , zawzieci , widzący tą inność , mający cel.

Mam nadzieje ze nakierowałem tok myślenia :)
pozdrawiam
Darmodziej
2010-02-14T16:31:45+01:00
" Ci, co zaufali Bogu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez zmuszenia idą"

Jesli zaufamy Bogu całym swym sercem to on bedzie nas wspierał i chronił. Odzyskamy wtedy siły. Dzieki wsparciu od Boga nie bedziemy musieli zmagac sie z problemami i trudnosciami zyciowymi, czyli własnie biec bez tego symbolicznego zmęczenia.

" Stadami chodzą tylko krowy, natomiast lwy tylko samotnie "

Wg. mnie chodzi tu o to ze wszyscy ludzie zostali nazwani "krowami" ktore ida bezmyslnie za jakas osoba nie patrzac na konsekfencje czynów. A osoby odznaczające sie mądrością i odwaga jak lwy beda kierwac sie własnym rozsądkiem i kierownictwem od Boga.

mam nadzieje ze dobrze zrozumiałam ;)