Odpowiedzi

2010-02-14T15:47:43+01:00
Nie, nie jestem za legalizacją Marihuany, ponieważ źle ona wpływa na ludzki organizm. Jest ona uzależniająca. Mimo, że na chwilę daje ona wrażenie relaksu tak naprawdę powoduje ona przyspieszenie akcji serca, zaś we krwi spada poziom cukru powodując zwiększenie łaknienia, tzw. Wśród osób palących marihuanę przypadki nadmiernego jej spożycia występują rzadko, niemniej mogą one mieć negatywne konsekwencje dla organizmu palacza, na przykład w związku z większą niż w papierosach ilością substancji smolistych.Częste palenie dużych ilości marihuany, szczególnie w połączeniu z tytoniem, wpływa negatywnie na układ oddechowy i może wywoływać objawy przewlekłego zapalenia oskrzeli w postaci kaszlu, odkrztuszania plwociny, duszności oraz powstania nowotworów układu oddechowego.
1 1 1
2010-02-14T15:57:52+01:00
hej mozesz napisać tak

Drodzy koledzy!
Dziś bardzo ładtwo jest zakupić rożnego typu używki. Nie sa one pożyteczne.
Wdzisiejszych czasach bardzo łatwo jest zdobuć takiego typu narkotyk.
Młodzli ludzie siegają po narkotyki bardzo czesto. Znamy także skutki takich używek. Częstko to sie kończy na uszczerbku na zdowiu. Żadziej jednak na śmierci.
Młodzi ludzie często sięgaja po narkotyki, po to tylko zeby zapokoić tylko rzadze ciala, lub zeby zaimponować kolegom. Są jeszcze takie sytuacjie jak dodanie na zabawie do napoju tak zwanej tabletki gwaltu. Częściej jest to spotykane u dziewcząt, zadziej natomiast u chlopcow. Skutki zarzycia takiego typu srodków nie przynosi szczegolnych uszczerbkow na zdrowiu, smierci, kalectwo lub uzaleznienie.Jednak sprawia ze czujemy się zle, nie komfortowo, kręci nam sie w glowie, zbiera sie na wymioty i inne.
------Dalej mozesz dodac cos od siebie-------
Jedną z najszybciej dostepnych, najbardziej wychweytywanych uzywek jest marihuana. Często w telewizji slyszymy o probie przemytu zza granicy takiego typu uzywek.
Aby zapobiec takim przekretom apeluje do was drodzy koledzy nie pozwolmy by w naszym otoczeniu ktos zostal uzalezniony od takiego typu narkotyku. Nie przechodzmy obojetnie obok takich osob.
Drodzy koledzy pamietajmy ze przechodząc obojętnie obok takiej osoby stajemy sie wspolodpowiedzilani za jej utrate zdrowie. Nie pozwolmy by ktos swiadomiE umierał.


Mam nadzije ze trochę pomoglam ;D
Pozdrawiam;**
2 1 2
2010-02-14T16:11:57+01:00
Moim zdaniem marihuana jest zbędna w Polsce. Uważam, że legalizacja tego narkotyku w naszym kraju będzie wielkim błędem. Dlaczego? Już wyjaśniam.
Zacznę od wyjaśnienia: co to jest marihuana. To suszone kwiatostany konopi - glownie roslin zenskich. Zawiera szereg substancji dzialajacych przez agonizm receptorow kanabinoidowych. Ma ona dzialanie psychotropowe, w zaleznosci od warunkow: uspokojajace, lekko euforyzujace i przeciwbolowe; pobudza apetyt, dodatkowo dziala rozkurczowo na miesnie, zmniejsza cisnienie srodgalkowe i rozszerza oskrzela. Nie jest ona niebezpieczna dla osob zazywajacych ja raz na jakis czas. Jednak znajac mozliwosci mlodych Polakow, palili by ja codziennie. NAdmierne palenie tej rosliny zle wplywa na uklad oddechowy. Moze to wywolaz objawy zapalenia oskrzeli w postaci kaszlu. Marihuana zmienia ocene uplywu czasu i utrudnia podejmowanie decyzji zwiazanych z zachowaniem sie na drodze. Pojawiaja sie tez zaburzenia koncentracji i postrzegania. To zwieksza ryzyko wypadkow na drodze. Rowniez w dzisiejszych czasach nieletni lubia stosowac uzywki dla pelnoletnich. A marihuana palona przed 17 rokiem zycia powoduje 3,5 raza wieksze narazenie na podjecie prob samobojczych w przyszlosci niz osoby, ktore zaczely palic pozniej.
Dlatego jestem przeciwna legalizacji marihuany w Polsce. Mysle, ze teraz kazdy sie powaznie nad tym zastanowi.


Pisane wlasnymi slowami. Uzylam jedynie wikipedii aby wyjasnic definicje marihuany. Licze na Naj. :) Pozdrawiam :)
11 3 11