Odpowiedzi

2010-03-25T18:33:48+01:00
Pisałam to już =]


Uważam, że nazizm to ideologie pogardy i śmierci.

Po pierwsze naziści (faszyści w Niemczech) chcieli podbić inne państwa, ponieważ uważali, że im i tylko im należy się władza nad całym światem. Skutkiem tego przekonania była śmierć wielu ludzi podczas i po II Wojny Światowej. Drugim moim argumentem jest to, że naziści gardzili Żydami. Podczas drugiej Wojny Światowej umieszczali wyznawców judaizmu w gettach. Życie tam było na bardzo niskim poziomie. Żydzi często nie mieli pożywienia i innych niezbędnych środków do życia. W skutek tego wielu z nich zginęło. Komunizm był drugą ideologią, która prowadziła do pogardy i śmierci innych. Komunizm był systemem totalitarnym. Władza kontrolowała wszystko. Nie można było zrobić nic przeciwstawiającego się poglądom władzy. Nie wolno było wyrażać swojej opinii, a także wyznawać wybranej religii. Osoby, które przeciwstawiły się komunizmowi najczęściej ginęły albo zostały wywożone.

Myślę, że przekonałam do swojej opinii tych, którzy uważali inaczej, że nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci.
2010-03-25T18:51:52+01:00
Drugą ideologią pogardy i śmierci jest komunizm, który prowadzi do
osiągnięcia przez społeczeństwo socjalistyczne likwidacji wyzysku i ucisku klasowego. Czytając zizm.
te słowa każdy człowiek uzna, że ta ideologia jest dobra. Niestety jest inaczej. Naprawdę, to w każdym państwie w którym kierowano się ideologią komunizmu, rozwinął się totalitaryzm czyli system sprawowania rządów polegający na kontrolowaniu przez władze danego państwa wszystkich przejawów życia społecznego. Komunizm zaprowadzał nowy porządek w funkcjonowaniu niezależnych państw. „ Zżerał ” demokrację od środka i doprowadzał do władzy nieodpowiednich ludzi. Najlepszym tego przykładem była polityka ZSRR przed rozpadem czyli przed 1989 rokiem. W tamtym czasie nie można było się bezpiecznie poruszać po ulicach. Ludzie pracowali w ciężkich warunkach na klasę rządzącą, która oddawała im z tego tylko niewielką cząstkę. Wrogów politycznych zabijano lub wywożono na Sybir. Nikt nie potrafił się temu sprzeciwić...i to było najgorsze. Po upadku komunizmu krajom europejskim nie udawało się podnieść z kryzysu i załamania przez niego wywołanego. Wszystko trzeba było budować od początku, od zera.
Podsumowując, zgadzam się z tym, że Nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci. Myślę, że człowiek drugi raz nie popełni tego samego błędu i nie pójdzie za głoszącymi te ideologie ludźmi
1 1 1