Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T16:47:24+01:00
Filmy, Kino, telewizja. Czy było by ty gdyby nie reżyser który to wyreżyserował ? Czy, moglibyśmy oglądać reklamy bez aktorów ? Teoretycznie tak, ale to z pewnością nie były by śmieszne, wręcz przeciwnie tylko przynudzające spoty reklamowe. Rynek telewizyjny rozwija się niezwykle dynamicznie.
Reżyser to osoba, która realizujący własną artystyczną koncepcję multidyscyplinarnego utworu, np. filmu, czy jakiegoś spektaklu. Reżyser ma strasznie dużo pracy na głowie. Musi napisać lub wybrać scenariusz, bierze udział w gromadzeniu funduszy na realizację filmu. To on wybiera aktorów, ogółem to całą ekipę, bezpośrednio kieruje procesem tworzenia dzieła, współdziała przy kampani reklamowej. To tylko niewielka część zadań, które należą do rezysera.
Dobry reżyser powinien posiadać koniecznie Umiejętność pracy w szybkim tempie
Łatwość przerzucania się z jednej czynności na drugą,Odporność emocjonalna - wiele sytuacji stresowych ,Samokontrola, Umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi ,Umiejętność postępowania z ludźmi i inne.
Aktor, to artysta grający w produkcji reżysera. Jego praca także nie jest łatwa. Musi dobrze zagrać osobę przedstawioną w scenariuszu. Plus bycia aktorem to jest się rozpoznawalnym w świecie show-biznesu a także wśród przechodniów na ulicy. Oba te dwa zawody dobrze opłacalne. Reżyser w porównaniu do aktora ma więcej pracy i to o wiele więcej, do aktora zadań należy nauczyć się swojej roli a także dobrze ją odegrać.
4 3 4