Jak przebiega nabożeństwo różańcowe ?
Potrzebuje dokładnego opisu CAŁEGO nabożeństwa . Nie tylko odmawiania samego różańca , ale też to co jest przed tym i po . Czyli od kąd wejdziecie do kościoła na różaniec do samego końca . Nie piszecie tajemnic , ani tego co sie odmawia na poszczególnych " koralikach " różańca .

w skrócie mówiąc chodzi i o to co jest w kościele przed odmawianiem różańca i co po

Potrzebuje tego na wyuczenie sie na egzamin do bierzmowania. Jeśli nie jesteście pewni dopiszcie prosze obok - nie jestem pewna/ny

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T21:28:12+01:00
NA początku gdy ksiadz wychodzi z zakrystii jest śpiewana pieśń:,,Przed tak welkim Sakramentem" albo ,,O zbawcza Hostio"(to zależy od księdza albo organisty jak jest w kosciele) podczas tej pieśni jest wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu. Potem ks może jeszcze coś powiedzieć jaką tajemnice bedziemy odmawiać i może wymienic w jakich intencjach się modlimy np, o pokój na świecie. Wtedy zmawia poszczegolne czesci to juz wiesz. NO i potem jak skonczy zmawiac 5 tajemnic to zmawia sie modlitwe-,,Pod Twoją Obrone" . Potem moze jeszcze byc taka krótka modliwa(nie wiem jak się nazywa) ale rozchodzi sie o to ze ksiadz czyta to a wierni odpowiadaja na wezwanie ksiedza 3 razy pojedynczo. Pozniej jest znowu pieśń ,, ,Przed tak welkim Sakramentem" i po tej piesni ksiadz czyta jeszcze jedna modlitwe i pozniej idzie w strone ołtarza i podnosi monstracje w ktorej jest Hostia i błogosławi wiernych. I pozniej jest pieśń: ,,O zbawcza Hostio" albo ,, Wielbię Ciebie" i w tym czasie ksiądz wyciąga hostię z monstracji i wklada cyborium i pozniej się przykleka ksiądz w strone tabernakulum i schodzi do zakrystii. Koniec:)
8 4 8