Odpowiedzi

2010-02-14T17:13:33+01:00
Mojżesz wyprowadził naród wybrany z Egiptu i ukształtował religię Izraelitów, Dawid i Salomon byli królami, wchodzącymi do rodowodu Jezusa. Adam i Ewa to pierwsi ludzie, których stworzył Bóg, mieszkali w ogrodzie Eden. Są 2 opisy ich stworzenia. Mieszkali w ogrodzie Eden, z którego zostali wygnani po zjedzeniu owocu z drzewa poznania dobra i zła. Rodzice Kaina, Abla i Seta. Adam żył 930 lat.
Kain i Abel to synowie Adama i Ewy. Abel był pasterzem, a Kain rolnikiem. Kain zabił Abla i zamieszkał w kraju Nod. Jego syn pierworodny miał na imię Henoch.
Abraham, wcześniej Abram to syn Teracha. Jego imię oznacza ojciec mnóstwa. Otrzymał obietnicę od Boga licznego potomstwa. Otrzymał też od niego kraj kanaanejski.
Noe to syn Lameka. Zbudował arkę do której zabrał zwierzęta, swą żonę, synów i żony swych synów. Wyróżniał się w śród współczesnych nieskazitelnością.
Józef to syn Jakuba i Racheli, miał 11 braci. Został sprzedany do Egiptu i stał się jego zarządcą. Dzięki niemu w Egipcie nie odczuto siedmioletniego głodu. Sprowadził do Egiptu swą rodzinę.
2 5 2