Odpowiedzi

2010-02-14T17:09:13+01:00
Misjonarzami możemy stawać się dokonując wpłat pieniężnych na konta organizacji dobroczynnych (np. Unicef, Caritas). Aby nieść pomoc nie trzeba wyjeżdżać na misje. Możemy też naśladować Chrystusa namawiając innych do modlitwy i do chodzenia do kościoła.

Myślę, że pomogłam. Liczę na naj!.:***
3 5 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T17:12:30+01:00
Misjonarz w powszechnym przekonaniu do człowiek który wyjeżdża w trudne warunki aby tam głosić prawdę o Bogu.
Misjonarzem jednak może być każdy z nas. Należy dawać innym przykład, autorytet, obraz taki jaki pragnie Bóg. Brzmi skomplikowanie lecz w rzeczywistości to kila małych spraw, razem wziętych, tworzących spójną całość. Kultura osobista, ważna, jeśli nie najważniejsza rzecz. Świadczy o samym człowieku. Żadnych klątw, wyzwisk, plotek. Dobre towarzystwo, musimy wybierać sobie takich znajomych abyśmy niezachwianie byli na dobrej drodze. Pomoc innym, nie możemy sugerować się opinią rówieśników, pomagając innym sami sobie pomagamy " u Boga" Choćby chodzenie na nabożeństwa zmusza innych nad własną refleksją. Te z poru małe sprawy sprawiają że stajemy się misjonarzami
3 5 3
2010-02-14T17:18:05+01:00
W naszym życiu możemy być misjonarzami w bardzo prosty sposób. Nie muszą być to nadludzkie wyczyny czy też niebotycznie wydane kwoty na dany cel, w którym mamy pomóc innym. Powinniśmy pomagać,radzić czy wspierać inne stworzenia nie tylko ludzkie. Przykładowo codziennie powinniśmy kliknąć w brzuszek pajacyka ze strony internetowej. Jak widać nie kosztuje to nas nic a wspólnie możemy osiągnąć ogromną kwotę na ten zamierzony plan. Ważne jest to aby nie przejmować się porażkami. Innym przykładem może być darowanie niewielkiej kwoty na zwierzęta w schroniskach. Tak jak powiedział Mikołaj Gogol: ,, Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu".
1 5 1