Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T17:36:32+01:00
Wypracowanie na temat książki "Harry Potter" J.K. Rowling
Książka Harry Potter jest chyba najbardziej popularną wśród młodzieży.
Autorka jako nieliczna potrafiła do nich dotrzeć. Ma na swoim koncie 7 części "Harrego Pottera", lecz nie wiemy czy nie napisze czegoś nowego. Jej książki na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że są na temat czarodziejów i szkoły gdzie zgłębiają swoje nie zwykłe zdolności. Lecz zagłębiając się w lekturę widzimy prawdziwy obraz książki a jest nią; PRZYJAŹŃ, BEZINTERESOWNOŚĆ i Miłość. Czytając książkę dowiadujemy się bardzo dużo o tytułowym bohaterze jak i jego przyjaciołach, którzy gotowi byli iść za nim w ogień.
Książka budziła wiele kontrowersji np. w Kościele. uważam, że nie ma w niej nic złego a czary i magia to tylko część fabuły a nie nawoływanie do czarnoksięskich rytuałów.
Moje relacje na temat książki są pozytywne i każdemu jestem gotów ją polecić. Uważam też, że jest to wspaniała alternatywa dla tych, którzy spędzają czas biernie np. przed komputerem i telewizorem. Czytanie książki a do tego tak dobrej jak "Harry Potter" poprawia wyobraźnie i spojrzenie na świat. Lepiej zagłębić się w życie bohaterów i ich przygody niż zastanawiać się co stanie się w następnym odcinku "mody na sukces". Moim ulubionym momentem w "Harrym Potterze" jest scena w, której Tom Riedle walczy z Harrym po raz ostatni ( w "insygnia śmierci"). Harry wygrywa. Lecz nawet nie stoczyli zapierającej dech w piersiach bitwy.Pokonał go mądrością i miłością do przyjaciół a nie nienawiścią, która tak bardzo zżerała najpotężniejszego z czarodziei wszech czasów.