Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-12T17:46:23+02:00
„Treny” Jana Kochanowskiego w których opłakuje ukochaną córkę Urszulkę
„W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Powieść opowiadająca o przygodach i niebezpiecznych podróżach Stasia i Nel.
„Janko Muzykant” Henryka Sienkiewicza opowiada o losach dziesięcioletniego chorowitego chłopca , który zostaje posądzony o kradzież i skazany na chłostę, skatowany umiera.
„Dziewczynka z zapałkami” – H. Ch. Andersen opisująca dziewczynkę, która usiłuje sprzedać zapałki w Wigilię. Ostatecznie dziecko zamarza.
„Mały Książę” – A. de Saint-Exupéry podróz Małego Księcia między planetami.
„Przygody Alicji w krainie czarów” – L. Carroll opisuje historię małej dziewczynki – Alicji, która trafia we śnie do magicznego świata wyobraźni. Próbuje w nim odnaleźć odpowiedzi na podstawowe dla każdego człowieka pytania, a także wyjaśnić, na jakiej zasadzie
funkcjonuje nierealny świat.
„Ania z Zielonego Wzgórza” - Lucy Maud Montgomery opowiadająca o losach Ani Shirley, która trafia do domu Maryli i Mateusza na Zielonym Wzgórzu.
„Piotruś Pan” – J.M. Barri ukazująca losy Piotrusia Pana, który nie chciał dorosnąć i przeniósł się do swojej wyimaginowanej krainy – Nibylandii, istniejącej tylko w wyobraźni
”Dziady” część II Adama Mickiewicza, duchy dzieci Józia i Rózi. posiadających lekkie grzechy, które nie mogą dostać się do nieba, gdyż nie zaznały w życiu goryczy.