Błagam o pomoc!!!!
1.Informacje na temat rządów oktawiana augusta,tylko nie skopiowane z wikipedii tylko max na 1 str, jak najmniej ale zeby było dużo info.
2.Informacje na temat życia patrycjuszy,żeby było o ich codziennym życiu o wychowaniu,o zajęciach,rozrywkach itd.9jak najwięcej.
błagam o pomoc!!! żeby było do 20.00!!! daje najlepszą dopowiedź!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T19:29:56+01:00
1. Oktawian wprowadził wiele reform między innymi : usunął Zgromadzenie Ludowe , ograniczył władzę senatu , ustanowił siebie za najwyższego kapłana , zreformował wojsko , podbił Egipt, Panonię i Dalmację - Illyrycum. Panowanie Oktawiana Augusta to najlepsze czasy dla Imperium Rzymskiego, gdyż był to również czas pokoju wewnętrznego i stabilizacji. Czas pokoju, który nastał nazywamy pax romana.

2.Bogaci Rzymianie swój wolny czas spędzali najczęściej na ucztach, które traktowane były jako pewnego rodzaju sport. Dużą popularnością cieszyły się koła literackie oraz publiczne odczyty.Rzymianie mieli ustalone trzy posiłki w ciągu dnia: śniadanie, drugie śniadanie i obiad, spożywany w późnych godzinach popołudniowych.Najważniejszym elementem codziennego stroju Rzymianina była tunika, czyli swego rodzaju koszula złożona z dwóch wełnianych kawałków, sięgająca do połowy łydek, bez rękawów albo z rękawami krótkimi, w kolorze białym.