Prosila bym uzywanie: while, if i for a nie jakies printf itp bo tego jeszcze nie mialam na lekcjach:)


Jaś i Małgosia postanowili wybrać się do kina, znaczy się, na film, i to jakiś rozrywkowy. Jak postanowili, tak zrobili. Po jakiejś pół godzinie seansu Małgosia przysnęła (w końcu ileż razy można ten sam film oglądać…)
Z braku lepszego zajęcia Jaś zaczął liczyć ilość osób w poszczególnych rzędach. Okazało się, że w każdym rzędzie siedzi (lub poleguje, jak Małgosia) inna ilość osób. Jaś postanowił znaleźć dwa rzędy o najbardziej różniących się ilościach osób. Kiedy wrócił do domu, zabrał się do pisania odpowiedniego programu.
Zadanie
Twój program powinien najpierw wczytać liczbę naturalną N z zakresu od 3 do 1000 oznaczającą ilość rzędów. Następnie powinien wczytać N liczb naturalnych (z zakresu od 0 do 100) oznaczających ilości osób w kolejnych rzędach i wypisać 2 liczby - ilości osób w rzędach o największej i najmniejszej liczbie osób.

Przykład
Dla danych wejściowych

5 5 2 7 1 3

Program powinien wypisać wynik: dwie liczby naturalne w jednym wierszu (ze znakiem końca wiersza), oddzielone pojedynczym odstępem (najpierw większą, potem mniejszą). W powyższym przykładzie wynik programu powinien być następujący:

7 1

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T18:54:29+01:00
Nie wiem w którym języku to miało być więc napisałem w C++.

#include <cstdlib>
#include <iostream>

using namespace std;

int main(int argc, char *argv[])
{
unsigned int N;
cin >> N;
if(N>=3 && N<=1000){
unsigned int max=0 , min=100 ,n;
for(int i=0;i<N;i++){
cin >> n;
if(n>max)max=n;
if(n<min)min=n;
}
cout << max << ' ' << min << endl;

}
system("PAUSE");
return EXIT_SUCCESS;
}