Na religie mam zrobić referat o sanktuarium w wiktorówkach. o samym sanktuarium mam informacje. POTRZEBUJĘ O STACJACH DROGI KRZYŻOWEJ. Chyba jest tam jeszcze jakieś cudowne źródełko to o nim też. I jeszcze jakby ktoś miał jakieś ciekawe informacje to bardzo proszę. mogą być linki jest mi to obojętne BŁAGAM TYLKO NIE PISZCIE ŻE NIE WIECIE GDZIE TO JEST ALBO NIE WIEM JAK CI POMOC. BARDZO MNIE TO DENERWUJE!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T18:47:00+01:00
Droga krzyżowa – to w kościołach chrześcijańskich nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, polegające na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu.
Tradycja ta powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku. W kościołach katolickich droga krzyżowa przedstawiana jest w obrazach lub rzeźbach rozmieszczonych na ścianach bocznych świątyni. Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa. Mają one swą bogatą symbolikę. Dla katolików są również podstawą rozważań medytacyjnych dotyczących m.in. tego, czym jest prawda, miłość itp.
1 5 1