Odpowiedzi

2010-02-14T19:53:11+01:00
Uwaga, uwaga !
Drodzy słuchacze chciałbym Wam powiedzieć kilka ważnych rzeczy na temat dzisiejszej młodzieży.
Dzisiejsza młodzież jest dobrze wychowana i w większości bardzo grzeczni i uprzejmi. Przecież nie raz pomagali Wam w koszeniu trawy czy noszeniu zakupów.
Przecież wiecie, że od każdej reguły są wyjątki.
Naszej młodzieży nie powinniśmy traktować stereotypowo.
Mam nadzieje, że moje przemówienie dało Wam trochę do myślenia. Dziękuje za uwagę. Do widzenia.

Mam nadzieje, że pomogłem. Proszę o naj pozdrawiam darmar93
5 2 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T20:02:03+01:00
Często ostatnio ludzie komentują dzisiejszą młodzież, księża, pisarze, psycholodzy, zwykli ludzie. Smutne jest to, że przeważnie zawsze przedstawiają nas jako rozkapryszoną grupę nastolatków których jedynym celem jest narobienie bałaganu. Stwierdzenia te bolą, bo wszyscy jesteśmy oceniani za małą grupkę tych którzy robią źle. Ludzie nie dostrzegają w dzisiejszej młodzieży dobrych cech, zalet, celów do których dążą. Kiedy nastolatki idą w dobrą stronę nie interesują się nimi, kiedy w złą są tylko ganieni. Prawdą jest że dzisiejsza młodzież ma na swojej drodze wiele pokus. Era komputerów sprawia że coraz mniej czyta się książek, dlatego tworzą oni kółka czytelnicze, dyskusyjne.
Podejmują się wielkich akcji, jak sprzątanie świata. Działają jako wolontariusze, przykładem może być ostatnia akcja WOŚP gdzie większością wolontariuszy stanowiła młodzież. Nastolatki wbrew opinii społeczeństwa, nie chcą pakować się w same kłopoty, wręcz przeciwnie, ich cele niejednych dorosłych mogłyby przerosnąć. Tworzą różne zespoły, zbierają się, często robią wszystko od podstaw, bo nikt nie chce wyjść im z pomocą. MDP, drużyny sportowe, konkursy, organizacje gier i zabaw to także ich zasługa. Zachowują się dojrzale, czego brakuje niejednemu dorosłemu. Nie wyśmiewają się z innych religii, innego koloru skóry, innej narodowości. Przez to reprezentują Polskę w dobrym świetle. Życie duchowe to sprawa osobista, lecz trzeba zauważyć że dla młodzieży nie ma ono znaczenia, nikomu nie próbują wyperswadować z głowy wierzeń. Liczy się dla nich człowiek, osoba. Wszystkich porusza dziś problem wśród ludzi tzw. znieczulicy. , tutaj tego nie ma, jeden drugiemu pomaga. Każdy wie że to niedługo on może potrzebować pomocy.
Ludzie powinni podjąć głęboką reelekcję na temat ich mniemań. Rośnie nam pokolenie które nie przyniesie wstydu Polsce.


wymyśliłem specjalnie dla Ciebie, samego mnie wkurzają poglądy dorosłych, myślę że to da wielu do rozumu
pozdrawiam
7 5 7