Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T20:15:25+01:00
Ciężko w dzisiejszych czasach mówić o ideale człowieka a raczej o idealnym jego postępowaniu jednakże jest taka osoba która zasługuje na wyrużnienie. Oczywiście jest to nasz rodak Jan Paweł II. Urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach i nazywał się Karol Wojtyła. Miał on bardzo ciężki start gdyż w dzieciństwie jego mama umarła jednak mimo wszystko kontynuował on naukę w duchu patriotyzmu. Wychowywał go jego ojciec. Jako młodzieniec często mół paść ofiarą rządów panujących w Polsce w tym okresie. Gdy przyjął święcenia naraził się władzom, które traktowały go jako wroga gdyż młodzy mieszkańcy polski a szczególnie chrześcijanie domagali się wolności kraju i słowa.
Kochał on polskie góry które były jego natchnieniem do dalszej sługi. W 16 października 1978 został papieżem. To wydarzenie wstrząsneło całą polską. Polacy szukali człowieka który swoim autorytetem przerwie łańcuchy komunizmu. I rzeczywiście tak się stało. Naród polski odzyskał nadzieję że uda im się pokonać niesprawiedliwość i ciążący na nich komunizm. Ruchy polskie zaczeły coraz bardziej napierać na rządy komunistyczne. Powstał ogólnonarodowy związek Solidarność który chciał wolności narodu.
Odbywał on pielgrzymki do różnych krajów by jednoczyć różne religie a także podnosić na duchu chrześcijan. Odbył on parę pielgrzymek do polski, wokół niego zbierały się tłumy. W czasie jego posługi stosunki między chrześcijaństwem a islamem bardzo się ociepliły jak nigdy przedtem. Chciał on aby wszyscy ludzie na Ziemi żyli w pokoju i mieli sprawiedliwe warunki do rozwoju.
Zmarł 2 kwietnia 2005 w Watykanie. Był to dzień żałoby dla narodu polskiego a także innych gdyż jego sympatycy znajdowali się na całym świecie. Nigd inny wcześniej nie wcielił tak dużo ciepła i dobra w społeczeństwo na ziemi jak on. Zastąpił go Benedykt XVI który sam uznał go za człowieka który był jego autorytetem. Jan Paweł II został błogosławiony i z pewnością będzie świętym - to tylko formalność.