Pewnego razu - Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu;
A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: <Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom>.

Proszę o streszczenie swoimi zdaniami tej ewangeli
Najlepsze nagradzam :-)
Proszę o pomoc .!

2

Odpowiedzi

2010-02-14T23:14:07+01:00
No to streszczenie będzie spore;d
Jeżli ktoś na tym świecie jest dostrzegany przez ludzi jako maly, mizerny człowiek to Bóg go wywyższy w Królestwie Niebieskim. Jeżeli za bardzo człowiek przywiąże się do spraw ziemskich to go to zgubi i nie będzie miał życia wiecznego w przyszłym świecie lecz wieczną mękę w piekle za swoje złe popełnione czyny. Bóg jest miłosierny : za dobre wynagradza a za złe karze.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T23:23:20+01:00
W tym fragmencie ewangelii Jezus wskazuje nam jak powinniśmy postepowac by życ w zgodzie z Bożymi przykazaniami.
pokazuje nam, że miara wartości wyznawana przez ludzi nie zawsze przystaje do miary , którą mierzy Bóg.
to co na ziemi uznawane jest za marne nie jest takim w oczach Boga.
Pan ocenia ludzi nie po tym co posiadaja lecz po tym co dają od siebie Bogu i ludziom.
poznajemy tu, że nie jest bogactwem fortuna,
lecz życie poswięcone wierze i prawym uczynkom.