Bardzo was proszę o jak najszybsze rozwiązanie tego zadania.
Chodzi o opisanie jednej przygody Bilba Bagginsa z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Powinno to byc na minimum na jedną strone zeszytu A5, chodź może być i dłuższe.; )
Przykladowa przygody.:
- Gościna u elfów,
-utrzymanie się na orle,
-pobyt w więzieniu u elfów

( za wszystkie błędy związane z lekturą, przepraszam po prostu nie miałam czasu jej przeczytać)
Bardzo dziękuję.! =*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T21:55:23+01:00
Bilbo wraz z resztą kampanii znależli bezpiecznie wyglądającą jaskinię, w której zamierzali spędzić noc.hobbit przez całą noc nie mógł zasnąć, a gdy mu to się udało, dręczyły go koszmary. śniło mu się, że ściana jaskini zaczyna pękać, a z niej wychodzą gobliny. sniło mu się także, że zostął tam sam. jego sen niestety się spełnił. w nocy gobliny zaatakowały kampanię, a bedny pan baggins dostał w głowę kamieniem i stracił przytomność. gdy się ocknoł, zobaczył, że jest sam. nie wiedząc co ze sobą zrobić, wszedł do dziury w ścianie za goblinami. szedl, gdy nagle poczuł, że stanoł na czymś twardym. nie wiedząc co to jest, podniusł przedmiot z ziemi. okazało się, żę był to pierścień. przediot ten należał do golluma, strasznego stwora mieszkającego w podziemiach należących do goblinów.spotkał on hobbita i chciał go zjeść. jedyne co w tej chwili przyszło na myśl, to to żeby zagrać z gollumem w zgadywanki. gdyby wygrał gollum, mógłby zjeść baggnisa, a gyby wygrał hobbit, mógłby odejść wolno. wszystko szło dobrze, do czasu zagadki brzmiącej tak:
"coś, przed czym w świecie nic nie uciecze,
co gnie żelazo,przegryza miecze,
pożera ptaki, zwierzęta, ziele,
najtwardszy kamień na mąkę miele,
królów nie szczędzi, rozwala mury,
poniża nawet najwyższe góry."
tej zagadki bilbo rozwiązać nie potrafił, a ze zdenerwowanie nie potrafił nawet sformułowac poprawnie zdania. wykszyknoł tylko kilka razy słowo czas, gduż chciał poprosić golluma o więcej czasu. okazało się, że to było rozwiązaniem zagadki. teraz na zadanie zagadki była kolej bilba. zapytał golluma co ma w kieszeni. gollum miał trzy szansy. niestety trzy razy nie zgadł. ze zdenerwowania chciał rzucić się na hobbita, ale ten gdy założył pierścień, który wcześniej znalazł, stał się niewidzialny.uciekł gollumowi, a poźniej ucekał już z resztą kampanii.

mam nadzieję, że wystarczy ;)