Odpowiedzi

2010-02-14T22:53:17+01:00
Drogi autorze

Drogi autorze w pierwszych słowach mego listu chciałbym zapytać jak się pan czuje słyszałem że ostatnio pan chorował czy już jest dobrze?
Bardzo spodobał mi się pana wiersz i chciałbym omówiś\ć go z panem.Ma on w sobie mnóstwo tajemniczych fragmentów których nie mogę rozszyfrować i liczę na pomoc z pańskiej strony.Bardzo dzinie opisani są również bohaterowie ona taka bogata z dobrego rodu a on od zawsze mieszka pod mostem i nagle gdy tylko na siebie spojrzeli zakochali się na śmierć i rzycie.Ta historia bardzo mi się spodobała.Bardzo prosiłbym o rychłe odpisanie na mój list ponieważ jestem bardzo ciekawy pana zdania.

Chciałbym serdecznie pana pozdrowić i powiedzieć że z upragnieniem czekam na odpowiedz
  • Awia
  • Początkujący
2010-02-14T23:28:11+01:00
Warszawa, 12.02.2010r

Szanowny Panie Albercie Camusie!
Ostatnio miałam okazję czytań Pańską powieść- 'Dżumę'. Bardzo mi sie spodobała.
Pańska powieść egzystencjalna wzbudziła we mnie empatię. Bohaterowie są stawiani wobec zasadniczych wyborów, bez względu na reakcje społeczeństwa dążą do wyznaczonego celu, choć zdają sobie sprawę z tego, że podjętej walki wygrać nie można. Jednak wolą aktywność i zagrożenie niż bezczynność, marazm, poddanie się losowi. Świat, w którym żyją, jest pełen zła, absurdlany, niepojęty, a oni skazani są na przeżywanie trosk i trwogi. Uwypukla Pan tezę, że rola jednostki w świecie powinna być postrzegana jako konieczność dokonywania wyborów. Niestety, każdy stoi samotny w obliczu wyborów; decyzje musi podejmować samodzielnie, bo sam ponosi ich konsekwencję. Życie jest kamieniem, który trzeba toczyć pod górę, nawet będąc świadomym, że za chwilę spadnie. Cechą istnienia jest kruchość, zagrożenie zniszczeniem, gdyż w świecie nie ma nic trwałego- ani Boga, ani watości.

Bardzo chciałabym się również dowiedzieć, czy napisze pan kolejną powieść o podobnej tematyce- egzystencjalnej. Proszę mi szybko odpowiedzieć.
Zosia.(np. przykładowo)