Ułóż krótkie wyznanie na temat swoich uczuć , np. miłości, przyjaźni, podziwu, wdzięczności, radości, zazdrości, pogardy, niechęci.

● Wybierz obiekt uczuć , którym może być np. człowiek, przyroda, miejsce, zjawisko, przedmiot.

● Ustal sytuację wyznania , tj. adresata (możesz nim być ty sam) , miejsce , rodzaj kontaktu , np. twarzą w twarz , przez telefon , listownie.

● Obierz sposób mówienia , np. poważny , spokojny, gwałtowny, wesoły, humorystyczny, prosty, wzniosły.

● Zastosuj m.in. składnię uczuciową . tj. zdania krótkie , zdania wykrzyknikowe, pytające, równoważniki zdania, wypowiedzenia z bezokolicznikami.
Sprawdź , czy taka składnia jest w wyznaniach uczniów z tekstu Wiosna.Błagam zróbcie mi to szybko ! :(

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T08:35:06+01:00
Warszawa, 12.02.2010

Drogi Pawle

Serdecznie Cię pozdrawiam.
Już od dawna zbieram siły na wyznanie Ci moich uczuć. Wiem, że masz dziewczynę. Może i list ode mnie nic nie zmieni, ale mam nadzieję, że nie będę musiała dłużej cierpieć.
Od czasu gdy przeniosłeś się do naszego LO na Twój widok mam motylki w brzuchu i rumienię się. Czy masz tak samo jak ja? Piątkowe przedstawienie walentynkowe znaczyło dla mnie tak wiele. ,, Julio, Kocham Cię! '' - Czy te słowa miały choć trochę w sobie prawdy ? Podejmując się roli Julii, miałam nadzieję, że między nami coś zaiskrzy.
Darzę Cię wieloma uczuciami. Podobasz mi się, Twój charakter jest tak bardzo wyjątkowy. Nienawidzę Cię, a zarazem KOCHAM! Dlaczego mi to robisz ? Tak bardzo cierpię, gdy widuję Was na przerwach :(
Pawle - Kocham Cię i żyje nadzieją, że kiedyś wyznasz mi tak samo jak ja Tobie, tak szczere uczucia.
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź od Ciebie.

Całuję. Kamila.


Myślę, że spodoba się :) liczę na najj :)
2 5 2
2010-02-15T10:24:05+01:00
Moim obiektem uczuć był mój kolega z klasy Dawid.
Postanowiłam wyznać mu miłość, ale nie wiedziałam jak to zrobić.
Zaprosiłam go na kolację do mnie do domu i siedząc z nim twarzą w twarz, powiedziałam: ''Dawid kocham cię, zakochałam się w tobie''. Nie miałam pojęcia jak zareaguje, ponieważ mówiłam to głosem gwałtownym, szybkim tylko dlatego że bardzo się denerwowałam. Okropnie się denerwowałam. Bałam się tego co on powie.
Dawid złapał mnie za rękę i powiedział: '' Już dawno chciałem to usłyszeć od Ciebie, ja cię też kocham'' . Byłam zachwycona. Oniemiałam z radości. Byłam taka szczęśliwa. Zrozumiałam wreszcie co znaczy ''kochać'' . Od tej pory jestem bardzo szczęśliwa.Mam nadzieję,że może być tak. Pozdrawiam
2 3 2