Odpowiedzi

2009-10-12T22:48:50+02:00
Każdy człowiek,chrześcijanin,katolik, ma obowiązek Głosić Dobrą Nowinę.
Rozprzestrzenianie Ewangelii,nie przypadło w udziale tylko kapłanom ,ale i nam ludziom świeckim.
Jestesmy Dziećmi Bozymi i wszyscy tworzymy Kosciół.
Człowiek ,który rozwija się duchowo poprzez Modlitwę,wzrasta w Chystusie.Zainteresowanie Bogiem jest coraz wieksze i wzrasta pragnienie ,by przekazać wiadomosci i Miłość jaką posiada sie od Jezusa innym ludziom.Wzrasta Pragnienie by wszyscy ludzie poznali Boga i jego Drogę.Bóg zreszta cały czas wzywa nas do tego ,abysmy dla Niego pracowali.To wielki przywilej.
Jezus jest zainteresowany naszym osobistym zaangazowaniem.My mamy odpowiadać na to zaproszenie calym sercem,jak potrafimy.
Głoszenie Ewangelii moze odbywac sie na wiele spsobów,przede wszystkim ,trzeba miec pragnienie spedzania czasu na modlitwie,wtedy Bóg obdarza nas wszelkimi Darami.
Niektórzy głoszacy mogą należeć,do róznych Wspólnot Modlitewnych,przy Kosciele i tam poprzez organizowanie rekolekcji ,opowiadać ludziom o Miłosci jaka rodzi się w czlowieku zyjacym w Chrystusie.Mówią jak zmieniło się ich życie kiedy opowiedzieli sie za Jezusem,jak wyszli z nałogów ,albo złego zycia i zachęcają byśmy sprobowali zmienic swoje życie.Słuchajac swiadectw takich ludzi ,możemy umacniac się w wierze i budować przekonanie ,że warto zyc Przykazaniami ,bo Bóg wszystkim ,którzy Go miłuja obiecał wszelkie dobro.
Głoszenie Ewangelii jest darem.Człowiek ,który żle zył i dostal od Boga Łaskę nawrocenia i czerpie Łaski wszelkiego rodzaju od Boga,od tej pory zaproszony jest i zobowiazany do opowiadania o tym co zrobił dla niego Bog.Znajomi ,rodzina patrząc na nas widza zmiany.Dziwią sie ,że stajemy sie uczynni ,dobrzy ,uprzejmi,jesteśmy inni.Mówimy wtedy ,ze ta przemiane zawdzieczamy Bogu ,wtedy własnie Głosimy Ewangelię,mówimy znajomym ,ze Kochamy Jezusa za to ,ze tak nas umiłował ponad wszystko.Mówimy ,ze On nadal Żyje ,ze Zmartwychwstał i tym samym Obwieszczamy,,Dobra Nowinę" Chrystus Zyje ,Chrystus Zmartwychwstał! dla nas.
Zachęcimy innych do głoszenia o jezusie Chrystusie naszą osobistą postawą ,tym jacy jestesmy ,naszym zyciem ,bo Chrystus powiedział;, Beda patrzeć na uczynki wasze i po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi"
Kiedy uczniowie okazują sobie wzajemną miłość daja swiadectwo na to ,ze są Jego uczniami, kto doświadcza miłości Jezusa, w Nim doświadcza także miłości samego Ojca,chce sie podzielić ta Miłoscią z bliskimi.
poprzez Głoszenie Ewangelii,przygotowujemy sie cały czas na powtórne przyjscie Pana Jezusa.
2 5 2