Odpowiedzi

2010-02-15T13:59:48+01:00
To nie jest z internetu, tylko z mojej książki takiej, na pewno nie bedzie pani szukala po ksiazkach roznych zeby dojsc do charakterystyki, wiec sie nie martw ;)

,,Ania z Zielonego Wzgórza" jest Anna Shirley. Była córką Berty i Waltera Shirley, którzy zmarli 3 miesiące po jej urodzeniu. Jej rodzice byli nauczycielami. Gdy powieść się zaczyna, Ania miała 11 lat. Wcześniej mieszkała w sierocińcu.
Gdy Mateusz Cuthbert zobaczył ją na stacji, miała na sobie starą, zniszczoną i ciasną sukienkę. Na głowie porwany, marynarski kapelusz. Natomiast w dłoni trzymała starą torbę. Miała ona płomiennorude włosy, szaroniebieskie oczy i pełno piegów rozsianych po całej twarzy. Posiadała piękny nos.
Była dziewczynką honorową, nielubiącą uwag na temat swojego wyglądu. Gdy Gilbert nazwał ją ,,Marchewą", rozbiła mu tabliczkę na głowie i zarzekała się, że nigdy już mu nie wybaczy, ponieważ potwornie ją zranił.
Była lojalna wobec swoich przyjaciół - nigdy ich nie zawodziła. Dzieliła się z Dianą swoimi sekretami, nigdy się z nią nie pokłóciła i nie zdradzała tajemnic jej powierzonych.
Zawsze wiedziała jaką decyzję podjąć w danej sytuacji. Gdy Minnie May, siostra Diany, zachorowała krup, Ania, wiedziała, co zrobić by wyleczyć dziecko. Gdyby nie Ania, Mała Minnie już by nie żyła.
Bohaterka była bardzo odważna. Gdy Józia Pye ją wyzwała, by ta przeszła po szczycie dachu, natychmiast się zgodziła, bo nie chciała wyjść na tchórza. Przekazała Dianie, że gdyby się zabiła, przyjaciółka stałaby się właścicielką naszyjnika z perełek.
Dziewczynka była osobą dość impulsywną, działającą pod wpływem emocji. Zawsze miała swoje zdanie i nie bała się krytyki ze strony innych.
Potrafiła zjednywać sobie innych ludzi, takich jak pani Linde i Józefina Barry. Ciotka Józefina była oczarowana Anią. To dzięki niej, po niefortunnym wypadku z ciotką, Diana mogła uczęszczać na lekcje muzyki.
Tytułowa bohaterka potrafiła zachować pogodę ducha i była wrażliwa na piękno przyrody. Nadawała roślinom i innym rzeczom niezwykłe imion, jakby była święcie przekonana, że im się to podoba.
Posiadała talent literacki i aktorski. Doskonale wczuwała się w swoje role. Podczas odgrywania jednej z ról z opowiadania Tennysona, płynąc dziurawą łódką, mało co nie utonęła. Uratował ją Gilbert. Zaproponował jej przyjaźń, lecz ona nadal pozostała nieugięta. Dzięki Ani powstał Klub powieściowy w Avonlea.
Była bardzo ambitna. Stawiała sobie wysokie poprzeczki w życiu. Zawsze chciała być lepsza od Gilberta i się zawzięcie uczyła. Jej największym celem w życiu była nauka i osiąganie sukcesów.
Ania oprócz zalet miała też i swoje wady. Czasami nie myślała nad tym, co mówi i robi. Gdy chciała przygotować tort dla pani Allan - z powodu przeziębienia - zamiast aromatu waniliowego dodała kropli walerianowych. Niestety, tort musiały zjeść świnie.
Często zatapiała się w marzenia. Podczas robienia ciasta wymyślała opowiadanie i zapomniała dodać mąki. Skutki tego były opłakane.
Mimo tylu zalet i wad uważam Anię za świetną dziewczynę. Zawsze wywierała na innych dobry wpływ. Uważam, że to bohaterka godna naśladowania. Chciałabym mieć taką wspaniałą przyjaciółkę jak Anna Shirley.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T14:10:11+01:00
Ania Shirlley to głowna bohaterka i tytułowa,sierota.Była dziewczyną szczupłą i bardzo drobną.Ania była córka Beatri i Waltera.Rodzice zmarlii,kiedy dziewczyna miała zaledwie trzy miesiące.Odtąd była pod opieką obcych i nie chetnych ludzi.W zamian za dach nad głową i skromne utrzymanie ciężko pracowała.Została zaadoptowana przez Maryle i Mateusza Cuthberków i zamieszkała na Zielonym Wzgórzu.W chwili rozpoczęcia akcji powieści Ania jest 11 dziewczyną.Ma piegi,grube rude warkocze i piękne,ogromne,zielonoszare oczy.Ania jest dziewczyną nadziei i optymizmu.Zadziwia równiez swoją fantazją i bogactwem wyobrazni,imponuje wytrwałością i odwagą.
4 5 4