Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T15:13:42+01:00
Co kojarzy nam się ze słowem sport? Dla jednych jest on rozrywką, przyjemnością, wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Wiele razy słyszymy że warto się ruszać, chociaż pół godzinny dziennie. Jednak dla innych sport to życie, to sposób na siebie, to wreszcie coś w rodzaju wykonywanej pracy. Sportowcy dążą do osiągnięcia wysokiej formy by być na szczycie, by być najlepszym, pokonać innych. Ale sport to też walka z samym sobą, bo ile on kosztuje wysiłku, samozaparcia, pokonania własnych słabości, przezwyciężenia bólu....Każdy chcę zwyciężać, jednak nie każy ma wole pokonania siebie. Istnieją jednak tacy ludize, sportowcy, którzy wykazali się ogromną wolą walki, bo myślę, iż kierują się słowami Ernesta Hemingwa'e "jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięzcy musi do nas należeć”
Myślę że mogę posłużyć się tu przykładem Antonina Hajka-czeskiego skoczka narciarskiego. W 2008 r. miał poważny wypadek samochodowy, długo leżał w szpitalu, lekarze mówili że to cud iż żyje. On sam pytał: czy juz jest w niebie? Nikt by się nie spodziewał , że ten młody skoczek wróci jeszcze do skakania. On nie poddawał się, uparcie dążył do tego, by wrócić na skocznie, pomimo że lekarze postawili wyrok:wózek inwalidzki. Teraz należy do czołówki.
Kolejnym argumentem potwierdzającym moją tezę jest przykład Ireneusza Jelenia-reprezentanta Polski w piłce nożnej a także zawodnika ligi francuskiej. Irek miał kontuzje kolana, przeszedł operację, jednak uraz się odnowił. On sam mówi, ze wybiega na boisko i zaciska żeby grać dalej,pomimo że jest to straszliwy ból. Mówi,że na razie nie może podać się operacji ,nie ma na to czasu .
Myślę, że po przytoczeniu moich argumentów moja teza okazała się słuszna. W uprawianiu sportu wiele zależy właśnie od nas, od naszego nastawienia i podejścia do tego co robimy. Sportowcy wyżej wymienieni wykazują się wielkim zamiłowaniem do tego co robią, potrafią pokonać bariery, przeciwności losu i iść na przód, dążyć do zwycięstwa. Jestem przekonana że już osiągnęli wiele.
3 3 3