Odpowiedzi

2010-02-15T15:55:27+01:00
Każdy z nas był kiedyś mały.I już wtedy zaczynamy marzyć.Marzymy o nowej, upragnionej zabawce, o koleżance z podwórka, z którą chcemy się bawić.Wtedy, gdy dostaliśmy upragnioną rzecz, zaczynaliśmy marzyć o czymś nowym.
Gdy dorastamy nasze marzenia zmieniają się.Marzą nam się fajne ciuchy, udane wakacje, pierwsza miłość.
I wreszcie jako ludzie dorośli-i tu marzenia znowu są inne.Dorośli marzą o pięknym domu, dobrym samochodzie,dobrze płatnej pracy.
W miarę upływu lat marzenia zmieniają się.Starsi ludzie marzą o zdrowiu.Dla nich ważne jest, aby w rodzinie była miłość, szacunek.
Czy warto marzyć? Zdecydowanie tak! Gdy marzymy mamy jakiś określony cel w życiu.Wszystkich marzeń nie spełnimy, ale gdy uda nam się zrealizować chociaż małą część z nich, to czujemy się spełnieni, szczęśliwi.
Życie bez marzeń jest puste.Ludzie, którzy nie chcą marzyć są duchowo biedni.Są bardzo ubodzy.Bardzo często to pesymiści, którzy wszystko widzą w czarnych kolorach.
A przecież marzenia nic nie kosztują.We wszystkim trzeba zachować umiar, więc tutaj także nie wolno przekraczać pewnych granic.Można, a nawet trzeba marzyć,ale żyjmy starając się realizować nasze marzenia,nie zatracając się jednak w tym osiąganiu celów.Jeśli nie uda nam się zdobyć czegoś upragnionego,żyjmy ciesząc się tym co mamy wkoło siebie.
Bo czyż nie smakuje nam najlepiej to co jest właśnie marzeniem,co jest dla nas trudne do osiągnięcia.Czasem bywa tak,że jeśli spełni się nasze marzenie to nie cieszy nas tak bardzo.Dlaczego? Bo właśnie już przestało to być marzeniem.Więc zaczynamy wtedy szukać następnych marzeń a potem następnych...
Życie człowieka , który marzy jest wartościowe i ciekawe.Powinniśmy być szczęśliwi,że mamy taką możliwość.Jeśli nawet niektóre marzenia nigdy się nie spełnią, to warto.
13 3 13