Aleksy Kamiński napisał o swoich bohaterach że byli ludzmi którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.Czy podzielasz opinie autora, wypowiedz sie w formie rozprawki.
PROSZĘ O POMOC nauczycielka polskiego to wielka polonistka(to rozprawka)

1

Odpowiedzi

2010-02-15T15:51:04+01:00
Myślę, że Aleksander Kamiński napisał o swoich bohaterach, że byli ludźmi którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać. Moją tezę postaram udowodnić w poniższych argumentach.
Po pierwsze trzej przyjaciele Alek, Rudy i Zośka byli bardzo oddani ojczyźnie, ponieważ chcieli wydobyć ją z rąk nieprzyjaciela. Bardzo mocno i wytrwale o nią walczyli aż do upadłego, tak jak pokazał to Rudy gdy gestapowcy chcieli uzyskać od niego informacje. Mimo, że go katowali nie pisną ani słowa lecz wypowiedział im słowa "Bić aż do śmierci".
Kolejnym argumentem potwierdzającym moją wypowiedź jest to, że chłopcy mimo iż była wojna potrafili żyć normalnie tak jakby nic się nie stało. Pamiętali o rodzinie. Odwiedzali ich, a przede wszystkim uczyli się bardzo dobrze.
Ostatnim argumentem potwierdzającym moją tezę jest to, że Alek, Rudy i Zośka nie bali się gestapo ani żadnych żołnierzy niemieckich. Bardzo dobrze te słowa ilustruje wydarzenie gdzie Alek i Zośka razem z innymi przyjaciółmi z grupy chcieli odbić Rudego z rąk nieprzyjaciela. Wtedy pokazali naprawdę na co ich stać, że nie wolno nigdy zaprzepaścić nadziei na wolność i swobodę.
Reasumując moją wypowiedź stwierdzam iż Aleksander Kamiński napisał książkę o bohaterach, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać. Myślę, że udowodniłam to w moich argumentach.
54 4 54