Pomóżcie mii w napisaniu rozprawkii :***
Daje Wam 29 punktów ale mogę dac najj :***
Proszęę!!


Temat rozprawki: Sztuka nie jest luksusem, lecz koniecznością, ludzie potrzebują jej jak powietrza i wody.

W uzasadnieniu odwołaj się do jednego przykładu z arkusza i dwóch przykładów z literatury, sztuki, filmu lub innych wydarzeń z życia kulturalnego.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T17:44:55+01:00
Nie mam tego arkusza jak coś to dodasz jeden argument z niego. rozprawka jest bardzo prosta :) napiszę po swojemu
Temat rozprawki: Sztuka nie jest luksusem, lecz koniecznością, ludzie potrzebują jej jak powietrza i wody.
Chciałbym zgodzić się z tematem rozprawki.
Pierwszym powodem jest to, że sztuka jest w nas wszystkich i każdy z nas ją rozumie. Nie zależnie od wieku, rozwoju intelektualnego czy miejsca, w którym się znajdujemy a przede wszystkim od sytuacji majątkowej sztuka powinna być dostępna dla wszystkich.
Dzięki sztuce, rozwijamy się emocjonalnie, duchowo, stajemy się bardziej wrażliwi na otaczający nas świat. Dzięki niej czujemy się ludźmi i odnosimy się ze współczuciem na czyjąś krzywdę.
Owszem jak wszystko ma też swoje minusy.
Sztuką często nazywamy coś co tak naprawdę nią nie jest. Zagłębiamy się w mało twórczych np. tekstach muzycznych czy filmach, gdzie propagowany jest seks z wieloma partnerami, narkotyki, alkohol, tracenie pieniędzy. To tylko sztuka w krzywym zwierciadle.
Druga część tematu mówi, że bez sztuki tak naprawdę nie można żyć. To prawda. Jest ona paliwem i "aniołem stróżem" w ciężkich czasach czy także trudnościach życiowym. To także podpora i wiara w lepsze jutro.
Sztuka często bywa zabójcza jak narkotyk
przykładem mogą być artyści muzyczni, którzy brali narkotyki by wczuwać się lepiej w muzykę i robił show przed publicznością. Owszem można powiedzieć, że sztuka ma wiele twarzy, lecz to od nas zależy, którą jej część poznamy i w której chcemy trwać.
Kolejnym przykładem na słuszność tematu jest bohater filmu "Barcelona", który bł artystą. rozmawiając z ukochaną powiedział, że to właśnie sztuka uwolniła go od problemów zdrowotnych, smutku i biedy, a także dała jego życiu prawdziwy sens.
Zastanówmy się czym dla nas jest sztuka?
Pójściem do kina? teatru? czy codzienna egzystencja razem ze sztuką? czy to bycie artystą?
Ja osobiście mogę powiedzieć, że sztuka powinna być szeroko dostępna, powinna być koniecznością ale też i nie przymusem. Dla mnie obcowanie z nią jest tak samo ważne jak oddychanie czy picie wody.
Reasumując moją wypowiedź zgadzam się z tezą zawartą w temacie, że:Sztuka nie jest luksusem, lecz koniecznością, ludzie potrzebują jej jak powietrza i wody.
8 3 8